Jarosław Miłkowski

Połowa z nas bierze kredyty. Nikt tak nie pożycza pieniędzy, jak my. Oto raport z zadłużenia Lubuszan

Połowa z nas bierze kredyty. Nikt tak nie pożycza pieniędzy, jak my. Oto raport z zadłużenia Lubuszan Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

– Lubuszanie żyją na kredyt, bo nie zarabiają zbyt wiele, a chcą standardem życia dogonić mieszkańców innych części Polski – mówi dr Anna Czekirda, rektor WSB w Gorzowie.

Nikt tak często jak Lubuszanin nie sięga po kredyty – ma je już 53 proc. z nas. Nikt też tak jak Lubuszanin nie zalega ze spłacaniem kredytów – ociąga się 10 proc. tych, co pożyczyli pieniądze. Skąd to wiemy? Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor opublikowało właśnie ogólnopolski raport o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach.

Czytaj więcej:

 • Jakie jest zadłużenie Lubuszan?
 • Ile muszą oddać rekordziści?
 • Jak powstaje 172 tys. długu za czynsz?

 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.