Polowanie na grafficiarzy w Częstochowie. Pomalowali tramwaj Twist [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Radoliński
Piotr Ciastek

Polowanie na grafficiarzy w Częstochowie. Pomalowali tramwaj Twist [ZDJĘCIA]

Piotr Ciastek

Niezwykłego aktu wandalizmu dokonano w czwartek wieczorem na tymczasowej pętli tramwajowej przy promenadzie Niemena w Częstochowie. Pseudografficiarze podczas postoju tramwaju zamazali jego bok.

Zdewastowany tramwaj wrócił niedawno po remoncie od producenta z Bydgoszczy, który musiał naprawić wady konstrukcyjne prototypowego Twista. Zniszczony tramwaj był jednym z siedmiu, które trafiły do Pesy i jednym z ostatnich, które wróciły na częstochowskie tory i to świeżo po malowaniu.

W czwartek o 22.10 niezauważeni wandale wykonali na tylnej części tramwaju nieudolnie napis WKUWR i pozostawili swoje autografy: WKU i WR.

Jak informuje MPK, monitoring nie uchwycił sprawców, gdyż miejsce w którym stał tramwaj było nieoświetlone.

Na dotychczasowej pętli w dzielnicy Północ sprawcom trudniej byłoby wykonać bohomazy, gdyż teren tam jest odsłonięty. Niestety z powodu remontu al. Wyzwolenia tramwaje kończą bieg wcześniej.

Policja poszukuje pseudografficiarzy. Jeżeli mają Państwo informację o sprawcach można kontaktować się z policją pod numerem 997 i 112.

*Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Piotr Ciastek

Szef oddziału Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Komentarze

9
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

wkuwriony

ale mnie wkuwrila ta informaja :D

spray

Dobreee. Ale co można znaleźć jadąc klimatyzowanym radiowozem? Może najwyższa pora przywrócić model patrolowania ulic który sprawdzał się w poprzednim systemie czyli "1 milicjant plus 1 owczarek" ? Ciekawe, który idiota z "wężykami" na pagonach usunął z policji psy obronne i zakupił każdemu policjantowi radiowóz? Brońmy policji żeby jej nie namalowali graffiti ba radiowozach.

Socjolog

Uliczna patologia, czyli tęgie łyse głowy z t-shirtem "JP 100%". Takich powinno się wysyłać na przymusowe roboty społeczne. Wystarczy, że za cel ich brzydkiej sztuki obierają sobie nowe pojazdy komunikacji miejskiej oraz elewacje świeżo wyremontowanych budynków. Tępić nim będzie dochodziło do podobnych sytuacji.

Obywatel tego cyrku

jak by jednemu i drugiemu na jego koszt kazali odmalowac nie tylko tramwaj ale i sa tacy co malują po Blokach itd to pózniej by sie zastanowił nad tym co robi

toefl

Kilka minut ? To co robił wtedy motorniczy ?

haha...

a myszy grasuja.... ale jaja....

Jezus

"Pseudografficiarze podczas postoju tramwaju zamazali bok tramwaju." Ciastek, nauczę cie sztuczki, którą zna każdy, kto czyta teksty przed publikacją. "Pseudograficiarze podczas postoju tramwaju zamazali jego bok." Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, może akurat Ci sie uda. Ta pierwsza wersja trochę głupio wyglada, bo to trochę logiczne, że chodzi o tramwaj, bo niby czego bok mogli zamazać?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.