Polska z Rosją o wraku tupolewa

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Tomasz Skłodowski

Polska z Rosją o wraku tupolewa

Tomasz Skłodowski

Pierwszy raz po zmianie władzy spotkali się wiceszefowie polskiego i rosyjskiego MSZ. Rozmawiali m.in. o zwrocie wraku Tu-154.

Cztery godziny trwało piątkowe spotkanie wiceministra spraw zagranicznych Marka Ziółkowskiego z rosyjskim wiceministrem Władimirem Titowem. Jak poinformowało po rozmowach polskie MSZ, szczególną uwagę poświęcono kwestiom związanym z tragedią smoleńską.

Minister Ziółkowski ponowił postulat zwrotu wraku polskiego samolotu państwowego Tu-154 M, podkreślając, że Warszawa liczy na zrozumienie i konstruktywne podejście Moskwy do tej kluczowej i wrażliwej dla Polaków kwestii. - W opinii strony rosyjskiej będzie to możliwe po zakończeniu jej śledztwa - poinformowało MSZ.

Obaj wiceministrowie omówili też sytuację wokół rosyjskich miejsc pamięci w Polsce. Ustalono, że zgodnie z porozumieniem z 1994 r. sprawy te będą tematem rozmów wspólnych grup roboczych. - Rozmowy potwierdziły gotowość do ożywienia prac społecznych platform dialogu polsko-rosyjskiego, a także państwowych instytucji współpracy regionalnej i gospodarczej - oświadczyło polskie MSZ.

Poruszone zostały też kwestie spornych nieruchomości dyplomatycznych, konfliktu na Ukrainie i warszawskiego szczytu NATO.

Tomasz Skłodowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.