Polsko-niemieckiej imprezy nie będzie?

Czytaj dalej
Fot. archiwum GL
Łukasz Koleśnik

Polsko-niemieckiej imprezy nie będzie?

Łukasz Koleśnik

Drzeńsk Mały w gminie Gubin miał w tym roku pokazać się w kalendarzu dużych imprez w województwie lubuskim. Jednak nic z tego.

Because we are Friends Festival. Nazwa imprezy, która w naszych stronach nie jest jeszcze znana. Zapoczątkowali ją nasi sąsiedzi zza granicy. W tym roku wspomniany festiwal miał się przenieść do Polski, a dokładniej do niewielkiego Drzeńska Małego. Po stronie niemieckiej organizowana była druga edycja, a w gminie Gubin impreza miała zainaugurować

Przez długi czas trwały przygotowania do tego wydarzenia. Byłą już przygotowana lista wykonawców. Głównie niemieckich. Dość długa. Zabawa miała trwać przez cały weekend. Miał to być taki miniWoodstock na polu namiotowym. Oprócz rzeszy artystów dla gości były planowane takie atrakcje jak kino, joga, teatr oraz oczywiście poczęstunek.

Nic z tego. Mały festiwal został odwołany. Dlaczego? - Niestety koncert się nie odbędzie w tym roku. Było dużo przeciwwskazań. Sporo zespołów zostało zaproszonych. Niestety termin wypadł dość niefortunnie, m.in. w podobnym czasie odbywały się Światowe Dni Młodzieży. Przez natłok wydarzeń w okolicy, artyści nie byli pewni czy impreza będzie dobrze zabezpieczona - tłumaczy wójt Zbigniew Barski, ale zapewnia, że w przyszłym roku ten festiwal na pewno się odbędzie w Drzeńsku Małym. - Mogliśmy przesunąć wszystko na sierpień, jednak wykonawcy mieli już swoje zobowiązania oraz kontrakty, więc trzeba było przełożyć organizację na przyszły rok - podkreśla wójt.

W przyszłym roku Because we are Friends Festival na pewno się odbędzie

Sołtys Drzeńska Małego nie ukrywa, że bardzo chciała, aby impreza odbyła się w tym roku. - Szkoda, że się nie udało. W przyszłym roku Because we are Friends Festival na pewno się odbędzie - potwierdza sołtyska.

Na razie niestety mieszkańcom będzie musiało wystarczyć powracające do gminy Gubin Święto Chleba, które oczywiście odbędzie się w Chlebowie. Impreza odbędzie się w tym roku 20 sierpnia, o godz. 16.00.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.