Pomnik ku chwale armii radzieckiej wciąż jeszcze opiera się dekomunizacji

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Czytelnika
Renata Hryniewicz

Pomnik ku chwale armii radzieckiej wciąż jeszcze opiera się dekomunizacji

Renata Hryniewicz

Przy Parku Bankowym jest kontrowersyjny Pomnik Braterstwa Broni. Tekst umieszczony na tablicy tego monumentu zaczyna się od słów: „Wieczna chwała bohaterom Armii Radzieckiej...”. Do rady miasta trafił apel w tej sprawie.

„Pomnik ten dla większości mieszkańców stał się symbolem komunistycznego zniewolenia i zakłamania, symbolem jarzma narzuconego Polakom przez sowietów, dlatego apelujemy, aby go całkowicie zlikwidować” - czytamy w apelu do radnych wystosowanym przez koło powiatowe partii Porozumienie.

- To skandal.

CZYTAJ WIĘCEJ:

  • Co stanie się z pomnikiem?
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.