Pomnik Piłsudskiego sposobem na uczczenie okrągłej rocznicy?

Czytaj dalej
Natalia Dyjas-Szatkowska

Pomnik Piłsudskiego sposobem na uczczenie okrągłej rocznicy?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Zielonogórscy radni mają pomysł na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Chcą z tej okazji zbudować pomnik Józefa Piłsudskiego

- W przyszłym roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę - mówi radny PO Robert Sapa. - Wychodzimy inicjatywą złożenia projektu uchwały, ale nie jako klub, lecz radni, mieszkańcy naszego miasta.

Radni proponują budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.
- Osoba marszałka Piłsudskiego najbardziej kojarzy się z odzyskaniem niepodległości - tłumaczy Adam Urbaniak. - Taki pomnik naszym zdaniem w należyty sposób uczciłby tak ważną rocznicę w historii naszego kraju.

Miałby on stanąć w okolicy placu Piłsudskiego, naczelnika państwa, najlepiej w Parku Tysiąclecia, od strony urzędu. Radni, podobnie jak było w przypadku pomnika Żołnierzy Wyklętych, rozważają formę konkursu na projekt pomnika.
- Chcemy, żeby w tym pomyśle uczestniczyli wszyscy zainteresowani mieszkańcy - mówi R. Sapa. Nie tylko koncepcji miejsca, wyglądu, ale i sposobu finansowania.

- Koszt takiej inwestycji to jest od 250-500 tys. zł, w zależności od wielkości pomnika i skali - wyjaśnia Marcin Pabierowski.
Teraz radni czekają na opinie i podpisy innych członków miejskiej rady. A także na głos mieszkańców. Można go wyrazić, m.in kontaktując się z biurem rady miasta: 68 456 49 32, [email protected]

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.