"Pomocnik" zmieni swoją lokalizację

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

"Pomocnik" zmieni swoją lokalizację

Natalia Dyjas-Szatkowska

“Pomocnik”, skrzynka, do której mieszkańcy mogą wrzucać przedmioty potrzebne bezdomnym, zostanie zabrana sprzed dworca w Zielonej Górze.

Przypomnijmy, “Pomocnik” od listopada zeszłego roku stoi niedaleko dworca PKP w Zielonej Górze. Kontener składa się z szuflad, na których bezdomni zamieszczają prośby o najpotrzebniejsze rzeczy. Za materialną pomoc odwdzięczają się pracą własnych rąk.

Teraz skrzynka zmieni swoją lokalizację - sprzed zielonogórskiego dworca zostanie przeniesiona w okolice przystanku MZK, naprzeciwko LUMEL-u, przy ul. Sulechowskiej. Przenosiny kontenera odbędą się jeszcze w tym miesiącu. - Departament przedsiębiorczości i gospodarki komunalnej zaproponował nam nową lokalizację, do której “Pomocnik” mógłby być przeniesiony, a my na to przystaliśmy - mówi Olek Piskorz ze stowarzyszenia Młodzi Lokalni, koordynator projektu.

Pomocnik zostanie przeniesiony po tym, jak do miasta wpłynęła prośba właścicieli hotelu Retro: - Jesteśmy bardzo przychylni idei “Pomocnika”, ale uważamy, że powinien on znajdować się w bardziej zacisznym miejscu, tak, by obie strony, zarówno ci, którzy rzeczy wrzucają, jak i ci, którzy je odbierają, czuły się komfortowo. Czasem osoby przymierzają podarowane ubrania, zostawiają stare, co prowadzi do chaosu. Lepiej by było, by “Pomocnik” nie znajdował się w ciągu komunikacyjnym - mówi Beata Zientarska - właścicielka hotelu przy dworcu PKP.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.