Pora po męsku pomówić o włosach

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Anastazja Bezduszna

Pora po męsku pomówić o włosach

Anastazja Bezduszna

Urok, atrakcyjność, większa pewność siebie - to, zdaniem mężczyzn, tylko niektóre z zalet wynikających z posiadania zdrowych i zadbanych włosów. Tymczasem, jak wynika z raportu: Męska głowa do kontroli, aż dwóch na pięciu mężczyzn zauważa u siebie pierwsze oznaki łysienia i nie czuje się z tym dobrze.

Kobiety to kochają

Co piąty mężczyzna uważa włosy za atrybut męskości. Według panów, zadbana fryzura świadczy o wizerunku (prawie 26 proc.). Włosy dodają Polakom także uroku, urody i atrakcyjności (prawie 20 proc.), sprawiają, że jest się bardziej męskim i przystojnym (ponad 17 proc.), a także wpływają na bycie atrakcyjnym w oczach kobiet (prawie 7 proc.).
Tymczasem stresująca praca, brak odpowiednio zbilansowanej diety i ruchu, nadmiar obowiązków - to tylko niektóre z czynników wpływających na nadmierną utratę włosów przez mężczyzn.

Poza tym, pomimo zmieniających się już przyzwyczajeń pielęgnacyjnych wśród Polaków, panowie wciąż jeszcze niewystarczająco dbają o włosy. - Zaczynają dopiero wtedy, gdy problem jest już widoczny w postaci pogłębionych zakoli na czole bądź widocznej łysiny w okolicy ciemieniowej na szczycie głowy - komentuje dr Anita Tarajkowska - Olejnik, specjalista, dermatolog, ekspert kampanii: Moja Regeneracja.

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe. Jego pierwsze objawy zaobserwować może co trzeci mężczyzna w wieku między 25. a 40. rokiem życia i około 60 proc. mężczyzn w wieku około 50. roku życia. W przypadku tego rodzaju łysienia najlepiej zatrzymać jego postęp we wczesnym stadium, kiedy jeszcze nie doszło do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych.

Zmierz się z problemem

Do problemu nadmiernie wypadających włosów u mężczyzn należy podejść kompleksowo. Wcześnie wykryte objawy łysienia androgenowego można zatrzymać poprzez zablokowanie przemiany testosteronu w dihyrotestosteron (DHT), wzmocnienie, poprawę ukrwienia i odżywienia mieszka włosowego, a także ograniczenie wydzielania łoju - komentuje dr Tarajkowska - Olejnik.
Najskuteczniejszą formą przeciwdziałania nadmiernemu wypadaniu włosów jest profilaktyka. W wielu przypadkach odpowiednio zbilansowana dieta, unikanie sytuacji wywołujących stres, nieobciążanie włosów zbyt dużą ilością środków stylizujących a przede wszystkim stosowanie preparatów wzmacniających wzrost włosów pozwala uniknąć problemu.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pielęgnacyjnych dedykowanych mężczyznom, które skutecznie przeciwdziałają nadmiernemu wypadaniu włosów. Warto jednak wybierać takie, które mają wartościowe składniki wpływające na pobudzenie i wzmocnienie mieszka włosowego - mówi Tarajkowska - Olejnik.

Autor: Anastazja Bezduszna

Anastazja Bezduszna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.