Porwanie w Tarnowskich Górach: Bandyci przykuli ofiarę do ściany i torturowali [NOWE FAKTY]

Czytaj dalej
Fot. ARC
Sonia Cichoń

Porwanie w Tarnowskich Górach: Bandyci przykuli ofiarę do ściany i torturowali [NOWE FAKTY]

Sonia Cichoń

Porwanie w Tarnowskich Górach: 22-letni mężczyzna został porwany i uwięziony w piwnicy. Oprawcy znęcali się nad nim. Mieli ułatwione zadanie, bo przykuli go łańcuchami do ściany jak zwierzę. Poznajcie nowe wstrząsjące fakty.

Porwanie w Tarnowskich Górach NOWE FAKTY:

Rano informowaliśmy, że do aresztu w Tarnowskich Górach trafił jeden z mężczyzn podejrzanych o uwięzienie i dotkliwe pobicie 22-latka. Policja ujawnia coraz drastyczniejsze fakty.

AKTUALIZACJA 10.11.2014:
PORWANIE W TARNOWSKICH GÓRACH: ZATRZYMANY DRUGI BANDYTA. A GDZIE TRZECI?
CZYTAJ KONIECZNIE I ZPOBACZ WIDEO Z MIEJSCA UWIĘZIENIA:
PORWANIE W TARNOWSKICH GÓRACH: BANDYCI GROZILI SPALENIEM I OBCIĘCIEM PALCÓW

Do zdarzenia doszło tydzień temu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna przywiązany do krzesła chodzi po osiedlu mówiąc, że został pobity i cudem udało mu się uciec. Gdy dotarli na miejsce przekonali się, że historia wydarzyła się naprawdę.

Zwabiony na imprezę

22-latek przybył do mieszkania jednej z kamienic na spotkanie ze swoim znajomym i dwoma innymi mężczyznami. Mieli wspólnie biesiadować. Impreza jednak nie odbyła się, bo gdy tylko przekroczył próg mieszkania został obezwładniony i doprowadzony do piwnicy, gdzie zgotowano mu prawdziwe piekło.

CZYTAJ WIĘCEJ:
ARESZT ZA UWIĘZIENIE W PIWNICY, BICIE I GROŹBY

- W piwnicy mężczyźni skrępowali poszkodowanemu ręce i nogi taśmą izolacyjną, a metalowym łańcuchem przykuli go do krzesła. Bili go, grozili obcięciem palców i podpaleniem. Opowiadał, że sprawcy brutalnie go podtapiali, wlewając przez lejek wodę do ust - opowiada asp. szt. Rafał Biczysko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w tarnowskich Górach.

Szaleńcza ucieczka

Mężczyzna wykorzystał moment w którym sprawcy zostawili go na chwilę samego w pomieszczeniu. Zdołał oswobodzić nogi i wygiąć drzwi z piwnicy. Nie był w stanie uwolnić się z krzesła do którego był przykuty, więc wydostał się razem z nim. Dostał się do najbliższych budynków, gdzie pomocy szukał wśród przypadkowych ludzi.

- Mężczyzna przez kilka dni przebywał w szpitalu, w wyniku zdarzenia odniósł poważne obrażenia. Miał m.in. złamaną szczękę i nos - dodaje Rafał Biczyńsko.

ZOBACZ KONIECZNIE FILM Z WIZJI LOKALNEJ:
Chodziło o długi?

Jak się dowiedzieliśmy zakończył już hospitalizację i powoli dochodzi do siebie. Sprawą zajęła się prokuratura, która ustala przyczyny zdarzenia i motywy działania oprawców. Nieoficjalnie wiadomo, że chodziło o porachunki finansowe.

- Pierwszy z zatrzymanych został aresztowany, to 28-latek, mieszkaniec powiatu będzińskiego. Był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Trwają poszukiwania kolejnych mężczyzn - informuje oficer prasowy.

Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Sonia Cichoń

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.