Krzysztof Bednarek

Poszukiwacze skarbów nie marnowali czasu

Poszukiwacze w akcji. W V Zlocie Poszukiwaczy Skarbów udział wzięło ponad 100 osób Fot. Starostwo Drawsko Poszukiwacze w akcji. W V Zlocie Poszukiwaczy Skarbów udział wzięło ponad 100 osób
Krzysztof Bednarek

Siemczyno. Klamra, świecznik, porcelana, bagnet - to tylko niektóre z przedmiotów znalezionych w czasie zlotu.

Bardzo duża frekwencja i wspaniała atmosfera w historycznym otoczeniu - tak można krótko podsumować V Zlot Poszukiwaczy Skarbów „Jezioro Tajemnic - Kocioł Świdwiński”.

Zlot już po raz drugi został zorganizowany w Pałacu Siemczyno, w pobliżu jeziora Drawsko. Właściciele pałacu są sponsorami nagrody za odnalezienie i wydobycie U-Boota z tego akwenu. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Jak zapowiada główny organizator działań Dariusz de Lorm (Szkoła Nurkowania ANDAtek), na październik 2017 r. planowana jest jesienna edycja zlotu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Wymieńmy nagrodzonych w najważniejszym konkursie zlotu - na najciekawsze odkrycie. Zwycięzców wybrano poprzez głosowanie wśród samych uczestników. Pierwsza trójka otrzymała statuetkę ufundowana przez starostę drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, wzorowaną na statuetce za U-boota z jeziora Drawsko (wykonaną przez Centrum Reklamy „Emen” z Drawska Pomorskiego, również uczestnika Akcji „JT”) oraz materiały promocyjne powiatu.I miejsce zdobył Paweł Winiarek, znalazca klamry i świecznika.

Na II miejsce zasłużyła porcelana niemiecka „Bawaria” znaleziona przez Marka Tomaszewskiego. III miejsce - bagnet - znaleziony przez Wiesława Piotrowskiego. IV miejsce - broszka ozdobna i nabijka na ramę motoru Wanderer - znalazca Paweł Ziętarski.

W ramach kolejnego konkursu, dla poszukiwaczy rozrzucono 300 monet o nominale 1 zł (starych zł z PRL), z czego aż 215 monet odnaleziono. I miejsce zajął Robert Rymarek - 57 odnalezionych monet, II miejsce Kazimierz Kulejowski (49), III miejsce Robert Sikorski (47).

Nagrodą za największą liczbę zebranych „boratynek” był kurs nurkowania. Nagrodę postanowiono wystawić na licytację i uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć dla zmagającego się z chorobą chłopca Jacka Nowakowskiego, który również był uczestnikiem zlotu.

W czasie imprezy odbyła się także spontaniczna zbiórka pieniędzy mających pomóc w rehabilitacji chłopca.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.