Potrzebna krew dla Mateusza!

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Leszek Kalinowski

Potrzebna krew dla Mateusza!

Leszek Kalinowski

Znany piosenkarz, absolwent naszego uniwersytetu, Mateusz Krautwurst, potrzebuje płytek krwi. Pomóżmy mu, tak jak on pomaga innym.

Mateusz Krautwurst to piosenkarz i producent muzyczny. Studiował jazz i muzykę estradową na Uniwersytecie Zielonogórskim. Występował w programach: „Szansa na sukces”, „Fabryka Gwiazd”, „The Voice of Poland”. Ma na swym koncie album studyjny zatytułowany „The Positive”, a także solowy pt. „Gdzieś pomiędzy”. Jest też autorem powieści „Pojednanie”.

Teraz Mateusz napisał na swojej stronie: „Raz na wozie, raz pod wozem. Na szczęście w przenośni. Niestety, ilość moich płytek krwi to 1000. Norma zaczyna się od 100 000. Mój stan nazwano bezpośrednim zagrożeniem życia, ale czuję się dobrze! Piszę, bo przydałoby mi się trochę płytek krwi i jeśli ktoś ma czas i grupę krwi 0 Rh+/-, to chętnie przyjmę;))) Zdecydowałem się na post, bo są wakacje, a krew/płytki krwi są na wagę złota. Płytki krwi można oddać ma konkretny PESEL: 86050203838 plus moje imię i nazwisko. Kilka osób już zdecydowało się na pomoc, więc jak okaże się, że ja mam za dużo »prezentów«, to pewnie zostanie to przekazane innym potrzebującym!”.

Studenci i absolwenci UZ od razu postanowili pomóc koledze, pamiętając m.in. jego zaangażowanie w promocję uczelni. Rozsyłają informacje o potrzebnych płytkach krwi także do mediów. Liczymy więc, że znajdą się osoby, które wspomogą Mateusza Krautwursta, a on w podzięce zaśpiewa same największe przeboje.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.