Łukasz Koleśnik

Powiat krośnieński - traktor zderzył się z busem

Łukasz Koleśnik

Krótkie wiadomości z powiatu krośnieńskiego.

Maszewo - Traktor zderzył się z busem. Cztery osoby ranne
28 grudnia na drodze krajowej nr 29 w okolicach Gęstowic doszło do wypadku. - Jak wstępnie ustalono kierowca busa, jadąc w kierunku Gęstowic, uderzył w tył ciągnika rolniczego wraz z przyczepą, który zmierzał w tym samym kierunku - informuje Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji. W samochodzie znajdowało się dziewięć osób. W przypadku czterech z nich konieczna była hospitalizacja. - Zostali oni przetransportowani do szpitali w Słubicach, Krośnie Odrzańskim i Zielonej Górze - wymienia rzeczniczka. Wiadomo również, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają przyczyny poniedziałkowego wypadku. Wszystko wskazuje jednak na to, że traktor i przyczepa nie były oświetlone. - Każdy kierujący zobowiązany jest do sprawdzenia stanu technicznego pojazdu którym jedzie mówi Kulka.

Maszewo - Józef Kacała dołączył do grona Honorowych
Wieloletni radny i mieszkaniec Maszewa, Józef Kacała otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy. Wręczenie miało miejsce podczas ostatniej sesji rady. To wyraz szacunku dla aktywności pana Józefa - mówi wójt Dariusz Jarociński.

Gmina Gubin - Kiedy sprawdzą licznik wody?
Gmina Gubin opublikowała harmonogram zbierania płatności za wodę w 2016 roku. W szczególnych sytuacjach terminy mogą ulec zmianie. Plan jest dostępny na stronie internetowej gminy.

Gmina Gubin - W Sylwestra kasa urzędu zamknięta
Gmina przeprasza za utrudnienia.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.