Powiat krośnieński zmieni nazwę? "Ten scenariusz bardzo mnie zdziwił"

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Leszek Kalinowski

Powiat krośnieński zmieni nazwę? "Ten scenariusz bardzo mnie zdziwił"

Leszek Kalinowski

Takiego obrotu spraw się nie spodziewałem. Chodzi mi o zmianę nazwy powiatu z krośnieńskiego (taki jest też na wschodzie kraju) na krośnieńsko-gubiński (byłby taki jeden).

Wydawało mi się, że problemu w tym temacie nie będzie. Bo skoro jest diecezja zielonogórsko-gorzowska, jest powiat strzelecko-drezdenecki, to dlaczego nie miałby być krośnieńsko-gubiński? Zwłaszcza że Gubin przecież kiedyś był powiatem.

Oba miasta są równorzędne, dlaczego więc jedno ma być ważniejsze od drugiego? A skoro zmiana ma pomóc w rozwoju miasta (a także całego powiatu) - tak mówią nie tylko samorządowcy i przedsiębiorcy - to dlaczego nie poprzeć pomysłu? Ludzie nie poniosą z tego powodu kosztów. Tak przynajmniej się mówi. Tymczasem w gminach opór. I riposta ze strony Gubina w sprawie budowy obwodnicy Krosna. I jak tu mówić o powiecie jako wspólnocie, małej ojczyźnie?

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.