ACH,MD

Powiat zielonogórski: imprezy, spotkania, wycieczki i występy

ACH,MD

Kalsk/Sulechów - Po zabawie czas na trochę ruchu
Że Kalsk sportem stoi wiadomo nie od dziś, tu mieszkańcy potrafią się zorganizować. Nic więc dziwnego, że 1 stycznia 2016 roku mieszkańcy organizują już drugi Noworoczny Trening Nordic Walking. Wymarsz odbędzie się o godzinie 14.00 spod szatni piłkarskiej. W programie, poza treningiem nordic walking po wsi w noworocznym nastroju, również uroczyste ognisko z tradycyjną lampką szampana. Nowy Rok będzie można rozpocząć aktywnie.

Cigacice/Sulechów - Mieszkańcy wspólnie zaśpiewają kolędy
Chcecie spędzić miło czas w gronie znajomych i sąsiadów? Będzie do tego okazja już w nowym roku podczas poświątecznego kolędowania, które odbędzie się w szkole podstawowej w niedzielę o godzinie 17.00. Miesz¬kańcy będą mogli zaśpiewać ulubione kolędy wspólnie z zespołem Dominanta.

Czarna/Zabór - Mieszkańcy wybiorą nowego sołtysa wsi
Dotychczasowy sołtys sołectwa Czarna złożył rezygnację z pełnionego stanowiska. Mieszkańcy będą musieli więc wybrać nowego. Będą mogli to zrobić już w poniedziałek, 4 stycznia, o godzinie 18.00, w świetlicy wiejskiej odbędzie się specjalne zebranie, w czasie którego mieszkańcy, w tajnym głosowaniu, wybiorą nowego sołtysa. Podczas zebrania zostaną również przeprowadzone wybory uzupełniające do rady sołeckiej.

Cigacice/Sulechów - Czas na kolejny finał Wielkiej Orkiestry
10 stycznia 2016 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Specjalnie z tej okazji do Cigacic przyjedzie zespół Nowe Jeruzalem, który zajął drugie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej ,,Cecyliada 2015’’ w Mrzeżynie. To oczywiście nie koniec atrakcji. Na co jeszcze będzie można liczyć? Dowiemy się już wkrótce. Organizatorzy zapewniają jednak, że wszystkich czeka cały dzień atrakcji.

Czerwieńsk - Zwiedzisz bunkier i napijesz się herbaty
Czy jesteś wielkim fanem rekonstrukcji wojennych, czy totalnie zielony w tym temacie, rocznica przełamania Oderstellung na pewno Cię zainteresuje. Skansen fortyfikacyjny zaprasza 30 stycznia o godzinie 12.00 do muzeum (przy przeprawie promowej Czerwieńsk-Brody). Impreza zacznie się krótką prelekcją, a potem będzie można zwiedzać obiekty skansenu oraz dla każdego obowiązkowa gorąca herbatka z pieca bunkrowego. Wstęp wolny.

Nietków/Czerwieńsk - Ochotniczy strażacy zostali wyróżnieni
Do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zostały włączone nowe jednostki ochotniczej straży pożarnej. Wśród wyróżnionych 79. jednostek znalazła się również OSP Nietków. Do grupy należy 30 członków, a kolejnych 14 należy do młodzieżowej drużyny pożarniczej. Ale to nie wszystko bo OSP Nietków chętnie przyjmie nowych, pełnoletnich członków. Oferuje szkolenia i sporą dawkę adrenaliny. W tym roku wyjechali aż 99 razy!

ACH,MD

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.