Powietrze jest trochę lepsze. Ale wiele zależy od nas!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek/mat. miasta
Tomasz Rusek

Powietrze jest trochę lepsze. Ale wiele zależy od nas!

Tomasz Rusek

„Dobre powietrze! Rolki niech idą w ruch”, „Dobre powietrze, zaczerpnij tchu” - właśnie takie komunikaty wysyłały w środę zamontowane w mieście czujniki jakości powietrza. W ostatnim czasie bardzo się ono poprawiło. Choć idealnie jeszcze nie jest.

W poniedziałek radni woj. lubuskiego zajęli się powietrzem w Gorzowie. W komunikacie z Urzędu Marszałkowskiego czytamy, że w mieście przekroczony jest poziom dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 (jego drobinki mogą powodować raka płuc) oraz poziom benzo(a)pirenu, który jest wyjątkowo szkodliwym świństwem pochodzącym ze spalania śmieci, plastików i niskiej jakości węgla.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.