Powinniśmy mieć nowy stadion. Ale dlaczego jest tak drogo? - zastanawiają się radni

Czytaj dalej
Bogna Skarul

Powinniśmy mieć nowy stadion. Ale dlaczego jest tak drogo? - zastanawiają się radni

Bogna Skarul

Wiemy już ile ma kosztować miasto budowa kompleksu sportowego przy ul. Twardowskiego. To suma ponad 364 mln zł, za którą konsorcjum firm Korporacja Budowlana Doraco i PBG wybuduje nowy miejski stadion, Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z całą infrastrukturą.

364 mln zł jakie padły na poniedziałkowym przetargu to o ponad 82 mln zł więcej niż przeznaczyło na tę inwestycje miasto.

Taki jest teraz rynek

- Pewnie, że wolałbym aby cena była niższa - mówił zaraz po otwarciu koperty z ofertą cenową Michał Przepiera, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za budowę kompleksu. - Ale taki jest w tej chwili rynek budowlany. Zresztą oferta była jedna. Dwie firmy, które zgłosiły się do poprzedniego przetargu zrezygnowały.

Za długo już czekamy

- Cena mnie nie zaskoczyła - stwierdził z kolei Jarosław Mroczek, prezes klubu Pogoń. - Ale decyzja czy budujemy nowy stadion za taką właśnie cenę nie zależy ode mnie. Chciałbym bardzo aby Szczecin miał w końcu nowy obiekt. Za długo już na niego czekamy.

Szczecin potrzebuje stadionu

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.