Powinniśmy się dzisiaj wzorować na Sybirakach

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Powinniśmy się dzisiaj wzorować na Sybirakach

Jarosław Miłkowski

- Sybiracy się nie poddawali. Walczyli o powrót do Polski - mówi Dominik Sinicki. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie, którego jest uczniem, zorganizował wczoraj uroczystość z okazji 79. rocznicy pierwszej wywózki Polaków na Sybir.

Dlaczego wspominamy wywózkę na Syberię?
To jedna z ważniejszych dat. Pokazuje nam, jak w tamtych latach Polacy okazywali patriotyzm. Oni się nie poddawali. Dla nich najważniejsza była ojczyzna, rodzina. Sybiracy walczyli o to, by powrócić do Polski. My dziś musimy się na nich wzorować i cieszyć się z wolności.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.