Jakub Nowak

Powstaną projekty na kolejne remonty dróg w Nowej Soli

Powstaną projekty na kolejne remonty dróg w Nowej Soli Fot. pixabay.com
Jakub Nowak

Miasto szykuje się do opracowania projektów remontów dróg na kolejne lata. W planach są trasy na Pleszówku i Starym Żabnie.

Z ponad 25 mln zł zaplanowanych na miejskie inwestycje, spora część przeznaczona została na remonty miejskich dróg. Poza konkretnymi pracami w tym roku, o których już pisaliśmy na naszych łamach, miasto zabezpieczyło także pieniądze na przygotowania do modernizacji tras w latach kolejnych.

Miasto rozpocznie w tym roku przygotowania do remontu ulicy Kamiennej znajdującej się na Pleszówku

- W każdym roku, oprócz budowy ulic przewidzianych w planie, wykonujemy również projekty na kolejny rok - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Chodzi oczywiście o przygotowania do remontów zapisanych w wieloletnich programach.

W przypadku mniejszych dróg w planach jest stworzenie dokumentacji do remontów tras w małej strefie przemysłowej na Starym Żabnie (dawny POM), drogi na osiedlu przy ulicy Cichej, bocznej od ulicy Przyszłości, na osiedlu Konstytucji równoległej do ulicy Staszica oraz bocznej od ulicy Sienkiewicza (równoległej do ulicy Juranda).

- Wykonawcy projektów zostaną wyłonieni w pierwszym kwartale bieżącego roku. Jeżeli finanse pozwolą to w przyszłym roku wybudujemy te ulice zgodnie z wieloletnim planem - komentuje J. Milewski.

To jednak nie koniec. Rozpoczęto już także prace związane z przebudową ulicy Kamiennej na Pleszówku. Jak się dowiedzieliśmy, dokumentacja techniczna dla tego zadania ma powstać na przełomie obecnego i przyszłego roku.

17,5 tysiąca złotych zaplanowano w budżecie na projekt remontu ul. Zawadzkiego Zośki

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założonym harmonogramem, w sierpniu 2017 roku planujemy złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach kolejnej edycji „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. W przypadku otrzymania 50 procent dofinansowania, realizacja miałaby miejsce w 2018 roku - opisuje J. Milewski, zaznaczając, że są to na razie plany. - Czy uda się je nam zrealizować, czas pokaże - podkreśla.

W sumie, na opracowanie samych projektów remontów dróg w mieście zaplanowano w budżecie ponad pół miliona złotych.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.