Filip Pobihuszka

Powstanie pierwsze w mieście rondo

Kożuchowskie rondo na papierze istnieje już od dawna Fot. Facebook / Filip Pobihuszka Kożuchowskie rondo na papierze istnieje już od dawna. Już niedługo plany mają urzeczywistnić się ku uciesze kierowców.
Filip Pobihuszka

Kożuchów. Od jutra mieszkańcy mogą zacząć przyzwyczajać się do drogowych utrudnień. W końcu rusza budowa ronda!

- Drodzy mieszkańcy Kożuchowa, po 26 lipca czekają nas wielkie utrudnienia w ruchu - napisał na swoim profilu facebookowym burmistrz Paweł Jagasek. Chodzi oczywiście o długo wyczekiwaną budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina, Szprotawskiej i Wolności. Radość kożuchowian z tego powodu ma również przełożenia na internetowe komentarze. - Brawo! - W końcu! - Super! - czytamy.

Budowa ronda ma potrwać maksymalnie cztery miesiące, do końca listopada.

W związku z tym, że nie ma możliwości skierowania ruchu alternatywnymi trasami, „wielkie utrudnienia” o których pisze burmistrz faktycznie mogą stać się faktem. O to, jak podczas budowy przebiegał będzie ruch zapytali zresztą internauci. - Ruch będzie odbywał się po obecnym skrzyżowaniu, będzie ograniczenie prędkości i światła. Rondo będzie budowane etapami - czytamy w odpowiedzi burmistrza. Możemy więc przygotować się na dość uciążliwy ruch wahadłowy.

Jak już wspominał na łamach „GL” P. Jagasek, inwestycja ma być gotowa do końca listopada.

Przypomnijmy też, że istnieje spora szansa na to, że pierwsze w historii miasta rondo, będzie nosić imię kożuchowskiej jednostki wojskowej. Chodzi tu oczywiście o 13. Pułk Zmechanizowany, który stacjonował tam w latach 1948 - 1998. - Kożuchów tym żył, byli żołnierze do dziś się spotykają. I właśnie o to chodzi, żeby ktoś przejeżdżając przez Kożuchów, mógł sobie potem sprawdzić, co to była za jednostka - tłumaczy burmistrz Jagasek. - Ale to już będzie zależeć od radnych - kwituje.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.