Powstanie wodospad oraz punkt widokowy

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapała
Jakub Nowak

Powstanie wodospad oraz punkt widokowy

Jakub Nowak

W Nowej Soli po wybudowanej siłowni Street Workout miasto pracuje nad zagospodarowaniem górki przy Parku Krasnala II oraz terenu wokół niej.

- Myślę, że do końca tego roku powinniśmy skończyć główne prace, związane z budową wodospadu - mówi Jerzy Ceglarek z nowosolskiego urzędu miasta, spoglądając na górkę sąsiadującą z drugą częścią Parku Krasnala II.

Na miejscu od dawna trwają roboty, związane z zagospodarowaniem całego terenu. Efekty widać już gołym okiem, można zobaczyć m.in. charakterystyczne schodki na różne poziomy góry, widać też zarysy planowanego wodospadu. Cały czas pozostaje jednak pytanie: co będzie znajdować się na samym szczycie? - Koncepcji było już sporo - przyznaje ze śmiechem J. Ceglarek, który nadzoruje wspomniane prace.

Przypomnijmy: miasto chce, aby miejsce to, było swoistym „wizualnym” uzupełnieniem ogromu atrakcji, które wybudowano w samym parku i obok niego (wystarczy wspomnieć o ściankach wspinaczkowych, torach do bmx, skateparku czy niedawno otwartej siłowni do Street Workout). Kiedyś w planach była m.in. altana, w której na szczycie góry mieszkańcy i turyści mogliby odpoczywać, oglądając m.in. ryby z naszej rzeki umieszczone w specjalnych akwariach wokół niej.

- Obecnie myślimy o specjalnym punkcie widokowym, ponieważ miejsce ma naprawdę swój urok - opowiada J. Ceglarek. Wszystko uzależnione jest oczywiście od finansów, a trzeba zaznaczyć, że prace, jak zawsze, prowadzone są metodą gospodarczą, w ramach robót publicznych.

Obecnie myślimy o specjalnym punkcie widokowym

- U nas nic się nie marnuje - opowiada J. Ceglarek - pokazując na plac, na tyłach Parku Krasnala II. Drewno, kostki, narzędzia, beton... Większość „odzyskiwana” jest z remontowanych w mieście innych miejsc. Dość wspomnieć niedawne prace na pobliskiej Kaczej Górce, gdzie powstała nowa ścieżka - kostka, która się tutaj znajduje została pozyskana z placu Gimnazjum nr 2, gdzie trwa obecnie remont.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.