Powstanie wodospad oraz punkt widokowy

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapała
Jakub Nowak

Powstanie wodospad oraz punkt widokowy

Jakub Nowak

W Nowej Soli po wybudowanej siłowni Street Workout miasto pracuje nad zagospodarowaniem górki przy Parku Krasnala II oraz terenu wokół niej.

- Myślę, że do końca tego roku powinniśmy skończyć główne prace, związane z budową wodospadu - mówi Jerzy Ceglarek z nowosolskiego urzędu miasta, spoglądając na górkę sąsiadującą z drugą częścią Parku Krasnala II.

Na miejscu od dawna trwają roboty, związane z zagospodarowaniem całego terenu. Efekty widać już gołym okiem, można zobaczyć m.in. charakterystyczne schodki na różne poziomy góry, widać też zarysy planowanego wodospadu. Cały czas pozostaje jednak pytanie: co będzie znajdować się na samym szczycie? - Koncepcji było już sporo - przyznaje ze śmiechem J. Ceglarek, który nadzoruje wspomniane prace.

Przypomnijmy: miasto chce, aby miejsce to, było swoistym „wizualnym” uzupełnieniem ogromu atrakcji, które wybudowano w samym parku i obok niego (wystarczy wspomnieć o ściankach wspinaczkowych, torach do bmx, skateparku czy niedawno otwartej siłowni do Street Workout). Kiedyś w planach była m.in. altana, w której na szczycie góry mieszkańcy i turyści mogliby odpoczywać, oglądając m.in. ryby z naszej rzeki umieszczone w specjalnych akwariach wokół niej.

- Obecnie myślimy o specjalnym punkcie widokowym, ponieważ miejsce ma naprawdę swój urok - opowiada J. Ceglarek. Wszystko uzależnione jest oczywiście od finansów, a trzeba zaznaczyć, że prace, jak zawsze, prowadzone są metodą gospodarczą, w ramach robót publicznych.

Obecnie myślimy o specjalnym punkcie widokowym

- U nas nic się nie marnuje - opowiada J. Ceglarek - pokazując na plac, na tyłach Parku Krasnala II. Drewno, kostki, narzędzia, beton... Większość „odzyskiwana” jest z remontowanych w mieście innych miejsc. Dość wspomnieć niedawne prace na pobliskiej Kaczej Górce, gdzie powstała nowa ścieżka - kostka, która się tutaj znajduje została pozyskana z placu Gimnazjum nr 2, gdzie trwa obecnie remont.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.