Andrzej Flügel

Powtórki dla sędziów piłkarskich? Moim zdaniem: "Lepiej nie kombinować"

Andrzej Flügel

Być może będę w zdecydowanej mniejszości, ale z wielką rezerwą podchodzę do możliwości oglądania powtórek przez sędziów piłkarskich.

Czemu? Wielkim atutem futbolu jest to, że taka sama jest ocena sytuacji na meczach klasy B jak i w czasie finału mistrzostw świata. Po prostu decyduje oko sędziego. To prawda, że gra jest teraz szybsza niż przed ponad stu laty kiedy ta wspaniała gra się przebijała i coraz trudniej podjąć dobrą decyzję.

Dodatkowo obecność telewizji pozwala już po chwili dostrzec pomyłkę arbitra.

Tyle, że pomyłki od zawsze są wpisane w futbol

Przecież o niektórych mówi się równie długo i gorąco jak po wspaniałych golach czy akcjach. Warto przypomnieć, że sędzia za sprawą którego podjęto chyba najbardziej kontrowersyjną decyzję w historii futbolu ma dziś pomnik, a jego imieniem jest nazwany reprezentacyjny stadion Baku, stolicy Azerbejdżanu.

Zadzwonił do mnie pan Grzegorz z Gorzowa. Wyraził niepokój o koszykarki. Powiedział że już nie pamięta kiedy akademiczki nie awansowały do play offu. Jeszcze przed kilkoma laty była Euroliga, a teraz zespół przegrywa gdzieś w Siedlcach. Rozmawialiśmy jeszcze przed meczem z Widzewem więc jak przypuszczam panu Grzegorzowi humor się nieco poprawił....

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.