Pożar w gminie Otyń. Rodzina sama nie da rady odbudować domu. Potrzebne są materiały budowlane i rzeczy konieczne do życia

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski w Otyniu
Eliza Gniewek-Juszczak

Pożar w gminie Otyń. Rodzina sama nie da rady odbudować domu. Potrzebne są materiały budowlane i rzeczy konieczne do życia

Eliza Gniewek-Juszczak

Urząd Miejski w Otyniu uruchomił numer telefonu. Mieszkańcy udostępniają adres internetowej zrzutki. Planowana jest też zbiórka do puszek. Trzeba ludziom szybko pomóc.

AKTUALIZACJA - środa, 2 grudnia
Nowosolska Paczka włączyła się do pomocy rodzinie poszkodowanej w pożarze. Wiadomo, co jest pilnie potrzebne:
chemia, kosmetyki, laptop do nauki zdalnej
odzież

Gdzie przynosić dary?
Nowosolska Paczka prosi, aby przynosić do naszej siedziby (ul. Witosa 18, Nowa Sól) we wtorki i czwartki godz. 16:00-18:00 oraz na dodatkowy dyżur w sobotę, 5 grudnia, w godz. 15:00-17:00.

Wpłaty pieniężne: zrzutka.pl
Materiały budowlane: kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Otyniu, nr tel. 68 355 94 18.

Pilnie potrzebna jest pomoc dla rodziny z Bobrownik. W ich domu wybuchł pożar. - Państwo Walerowscy i Biczyńscy w jedną chwilę stracili dobytek życia. Zdążyli tylko ubrać buty, kurtki i wybiegli na zewnątrz. Mówią, że to cud, że żyją - czytamy na portalu zrzutka.pl. - Gdyby Katarzyna i Krzysztof nie musieli wstać na pierwszą zmianę do pracy, to być może nie zdążyliby w porę zareagować. A wtedy tragedia byłaby jeszcze większa.

- Kto, co może pomóc, niech pomoże. Potrzebne są pieniążki i sprzęt do domu, pościel, ręczniki itp. To straszna tragedia, idą święta - apeluje pani Dorota.

Radny gminy Otyń Robert Kowalewicz zapowiada, że wspólnie z sołtysem planowana jest zbiórka datków do puszek.

Nie każdy ma dostęp do Internetu i może się tam zaangażować, dlatego chcemy zorganizować zbiórkę publiczną do puszek. Chcemy by puszki były w ogólnodostępnych miejscach. Chodzilibyśmy też bezpośrednio zwracać się do mieszkańców – zapowiada radny z Bobrownik. - Ale najpierw musimy zarejestrować zbiórkę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pożar w Bobrownikach, gm. Otyń

Pożar domu w Bobrownikach w gminie Otyń wybuchł w poniedziałek nad ranem, 30 listopada. - Spłonęło poddasze, na którym mieszkali Katarzyna i Krzysztof z dziećmi. Dół zamieszkiwany przez rodziców Katarzyny zalała woda użyta przez strażaków w trakcie gaszenia - informują organizatorzy zbiórki. - Większość wyposażenia została zniszczona. Dach spalił się niemal doszczętnie. W kilku miejscach zarwał się sufit.

Powodem zaprószenia ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Kacper (14), Dominik (6) rodzice i dziadkowie proszą o pomoc materialną i rzeczową. Znaleźli schronienie u rodziny. Dom trzeba będzie odbudować. Sami nie dadzą rady.

Gmina apeluje o pomoc dla mieszkańców

- Do odbudowy zniszczonego domu potrzeba wiele materiałów budowlanych, dlatego zwracamy się o pomoc dla pogorzelców – darowizny w postaci materiałów lub wpłat na konto - apeluje gmina Otyń.

Zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl
W sprawie przekazania materiałów budowlanych można kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – tel. 68 355 94 18.

Wideo: Pożar sadzy w kominie domu w Przylepie

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.