Renata Hryniewicz

Pożar zniszczył aulę, ale nie pokonał Collegium Polonicum

Mimo pożaru studenci i licealiści po wakacjach mają bez problemów zacząć naukę. Co roku mury uczelni opuszcza kilkuset osób Fot. Archiwum Mimo pożaru studenci i licealiści po wakacjach mają bez problemów zacząć naukę. Co roku mury uczelni opuszcza kilkuset osób
Renata Hryniewicz

Po tygodniu od pożaru uczelni ciągle nie wiadomo, jak i dlaczego na dachu auli pojawił się ogień. Wiadomo za to, że collegium będzie działało jak dotychczas.

- Pali się Collegium Polonicum! - taka informacja w ubiegły wtorek po 22.00 obiegła miasto. Słubiczanie nie dowierzali: wizytówka miasta płonie... Wielu, mimo późnej godziny, ruszyło w stronę uczelnię i miało nadzieję, że pożar to tylko plotka.

Jednak ogień buchał jak szalony. Wszystko wyglądało dramatycznie. Jak się okazało, paliła się duża aula, serce uczelni, w której odbywały się i koncerty, i konferencje, i wykłady i wiele, wiele innych uroczystości. Dla uczelni i nie tylko to wielka strata...

 • Policja i biegli ustalają, co się stało.
 • Uczelnia zostanie zamknięta?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.