Pożegnajcie się z kostką

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Pożegnajcie się z kostką

Łukasz Koleśnik

W przyszłym roku poniemiecką kostkę zastąpi asfalt. Starosta podpisał umowę z wykonawcą modernizacji drogi w Bobrowicach.

Mieszkańcy w Bobrowicach od lat są podzieleni w kwestii drogi prowadzącej przez wieś. Ci mieszkający przy samej trasie często narzekali. - Kiedy szybko przejeżdża tędy jakiś bus albo ciężarówka, to w domach wszystko się trzęsie, szklanki i talerze dzwonią w szafach - opowiada pan Marek.

Ci ludzie domagali się modernizacji drogi. Jednak inni uważali, że zamiana poniemieckiej kostki na asfalt może nie być dobrym pomysłem. Wśród tych osób był wójt Marek Babul. - Trzeba przyznać, że ta kostka wygląda naprawdę bardzo ładnie. Wyróżnia się. A nierówności można się pozbyć. Przykładem jest kostka na placu przed kościołem w Krośnie Odrzańskim - oceniał Babul.

Od ostatniego piątku wiadomo jednak, że dojdzie do modernizacji odcinka w Bobrowicach. Właśnie tego dnia starosta krośnieński Mirosław Glaz podpisał umowy z wykonawcą prac remontowych na wspomnianej drodze powiatowej. Firma, która wykona zadanie to krośnieńskie przedsiębiorstwo drogowe Kontrakt. Koszt modernizacji wyniesie prawie 1 mln złotych. Powiat już od zeszłego roku starał się o dofinansowanie tej inwestycji. I udało się. Ponad 60 procent ceny zostanie pokrytych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020. - To ostatnie momenty aby zrobić zdjęcia naszych „kocich łbów” - cieszył się radny powiatowy z Bobrowic, Marcin Jagodziński.

Po kostce w Bobrowicach niedługo pozostanie wspomnienie

Co ciekawe, to nie jedyna inwestycja, która w tym roku została potwierdzona. Pewne jest, że w tym roku będzie miał miejsce kolejny etap remontu drogi, łączącej gminy Bobrowice oraz Gubin, czyli miejscowości Wełmice i Grochów. W tym wypadku starostwo powiatowe finansowo wspierają miejscowe samorządy.

Poza tym starosta w piątek podpisał jeszcze jedną umowę, z firmą Skansa. Przedsiębiorstwo zajmie się modernizacją drogi pomiędzy Lubiatowem a Trzebulami (gmina Dąbie). Mieszkańcy również czekali na ten remont wiele lat. Zadanie będzie kosztowało ok. 590 tys. zł i podobnie jak inwestycja w Bobrowicach jest dofinansowane z PROW.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.