Sandra Soczewa

Poznajcie Czelnego i miasto jego

- Gdy kręciliśmy teledysk, mieliśmy szansę na nowo poznać Strzelce i odkryć ich najciekawsze zakamarki - opowiada Czelny Fot. archiwum prywatne - Gdy kręciliśmy teledysk, mieliśmy szansę na nowo poznać Strzelce i odkryć ich najciekawsze zakamarki - opowiada Czelny
Sandra Soczewa

20-letni muzyk nagrał kawałek o rodzinnym mieście - Strzelcach Krajeńskich. Internet już go podchwycił

Daniel Kruszczak nagrał piosenkę „Wyciąg z róży”. Jego utwór utrzymywany jest w klimatach hip-hopu i reggae, a klip do tego kawałka powstał w Strzelcach Krajeńskich.

- To wyszło całkiem przypadkiem. Siostra mojej dziewczyny należy do drużyny harcerskiej. Poprosiła nas o pomoc w realizacji piosenki o Strzelcach z okazji 730-lecia miasta. Efekt, jaki osiągnęliśmy, zaskoczył nie tylko ją, ale też nas - mówi Daniel, który wśród innych freestylowców znany jest jako Czelny.

Z muzyką hip - hopową związany jest już od dawna. - Wcześniej komponowałem głównie piosenki w klimatach mocnego hip-hopu, brałem też udział w wielu bitwach free-stylowych - opowiada 20-latek. Piosenka o Strzelcach utrzymana jest jednak w nieco innych rytmach. - Gdy usłyszałem ten podkład muzyczny, wiedziałem, że będzie idealny do tego przedsięwzięcia. Jest przyjemny, ale też nieco podniosły, co dobrze komponuje się ze słowami i wpada w ucho - opowiada Czelny.

Prace nad utworem o mieście trwały miesiąc. - To sporo. Teksty zazwyczaj piszę w dwa tygodnie. Ten utwór wymagał jednak większej uwagi i specjalnego doboru słów. To pewnie dlatego „Wyciąg z róży” spotyka się z tak dobrymi opiniami - opowiada młody mieszkaniec okolic Strzelec. Wszystkie piosenki Czelnego publikowane są na YouTube (strona internetowa z piosenkami i filmami). Utwór o Strzelcach ma już ponad 2,5 tys. wyświetleń.

20-latek ma plan, by nagrać całą płytę, z której każda piosenka będzie opowiadać o innym mieście. Najbliższy koncert Czelnego odbędzie jutro na stadionie miejskim w Strzelcach o 18.0.00.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.