Poznajcie najlepiej ubrane gorzowianki

Czytaj dalej
Fot. Mariusza Kapała
Tomasz Rusek

Poznajcie najlepiej ubrane gorzowianki

Tomasz Rusek

Poprosiliśmy Was o pomoc w wytypowaniu najlepiej ubranych gorzowianek. Pomogło nam m.in. II LO z ul. Przemysłowej oraz Janusz, nasz mistrz plażingu bulwarowego

Jak wytypowaliśmy najlepiej ubrane gorzowianki? Poprosiliśmy o wskazówki zaprzyjaźnione z redakcją osoby, urzędy, instytucje. Potem wybraliśmy panie, które były typowane najczęściej lub były w notowaniach najwyżej.

Przypominamy: to tylko zabawa. Nie chodzi nam o dzielenie pań na lepiej czy gorzej ubrane - raczej o pokazanie tych, które w naszym mieście wyznaczają trendy. Potrafią ubrać się tak, że - oprócz ich funkcji - można dostrzec też gust, styl i szyk.
Ale... trzeba przyznać, niektórzy podeszli do naszego rankingu bardzo serio. A kilka osób nawet odmówiło. - Nie ma mowy, nie powiem nic o paniach. Pan chce, żeby mnie żona zamordowała w afekcie?! - żartował (a może jednak nie?) jeden z szefów ważnej miejskiej instytucji. - A będzie napisane, kogo wskazałem? - taktycznie dopytał jeden z radnych. Gdy usłyszał, że będzie, zamilkł. - Nie będę oceniała innych pań. Ale proszę dać znać, jeśli będzie jakieś wskazanie na mnie - usłyszeliśmy jeszcze od pewnej znanej gorzowianki.

Jesteście ciekawi, jak typowali nasi respondenci? Proszę bardzo. Uwaga: typy Janusza, mistrza plażingu bulwarowego, pochodzą od tajemniczej osoby, która prowadzi na Facebooku oficjalny profil Janusza, rzeźby z bulwaru.

Typuje Gorzowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej:
Paula Tumala, pochodząca z Gorzowa modelka i celebrytka, znany z występu z Donatanem i Cleo na festiwalu Eurowizji; Anna Synowiec, adwokat i radna wojewódzka; radna gorzowska Izabela Piotrowicz, była szefowa filharmonii Małgorzata Pera; kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka; szefowa Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie Justyna Pawlak; radna i sportsmenka Halina Kunicka; dyrygent Monika Wolińska; społeczniczka, dziennikarka Katarzyna Radkiewicz; Anna Maciejewicz, dyrektorka Zespołu Szkół Odzieżowych przy ul. Śląskiej. - Uff! Nie sądziłem, że typowanie to będzie taka ciężka robota - przyznał szef klubu Paweł Kamyszek.

Typuje II Liceum Ogólnokształcące z ul. Przemysłowej:
Oprócz Moniki Wolińskiej i Haliny Kunickiej II LO wskazało: Alinę Nowak, byłą dyrektorkę szkoły i byłą wiceprezydent; Danutę Błaszczak, byłą szefową Miejskiego Ośrodka Sztuki; minister Elżbietę Ra-falską; posłankę Krystynę Si-bińską; Marię Traczyk, dyrektorkę SP 15; kurator oświaty Ewę Rawę; Marię Szupiluk, szefową Małych Gorzowiaków; Renatę Janicką - Szyszko z Akademii im. Jakuba z Paradyża. - Wszystkie z pań to osoby związane z naszą szkołą. Postawiliśmy na szkolny patriotyzm - tłumaczył dyrektor II LO Tomasz Pluta.

Typuje posłanka Krystyna Sibińska:
Barbara Rampold, była wi-ceszefowa ZUS-u; szefowa firmy Violetta Panasiuk - Strzyżewska; Ewa Szmit, dyrektorka I LO; Barbara Schroeder, przedsiębiorca, działaczka kulturalna; Zofia Bednarz, była dyrektorka I LO i była wiceprezydent. Na liście posłanki są też: Anna Synowiec, Mirosława Winnicka, Małgorzata Pera, Anna Maciejewicz i Izabela Piotrowicz.

Regionalista Robert Piotrowski:
Bez skrępowania przyznał, że na pierwszy miejscu były, są i będą dwie Marie Piotrowskie: jego mama i córka. Wymienia też Danutę Błaszczak oraz: Monikę Szalczyńską z Miejskiego Ośrodka Sztuki; Dorotę Mierzwiak, partnerkę znanego malarza i rzeźbiarza Michała Bajsarowicza; Monikę Kowalską, szefową kina Helios; Martę Genderę, szefową ośrodka sztuki; Igę Borowską - Krajnik, artystkę, działaczkę; Lidię Przybyłowicz, byłą szefową wydziału kultury; Ewę Hornik, obecną szefową kultury i Marzenę Wieczorek, aktorkę Teatru Osterwy.

Janusz Gorzowski z bulwaru:
Paula Tumala, pani Winnicka z USC, sekretarka prezydenta Wójcickiego, pani w Skarbówce, pani w Urzędzie Miasta (kilka się znajdzie), panie w paru sklepach w Nova Park i Askanie, panie z biura nieruchomości na ul. Pocztowej , taka jedna Renata, pani w teatrze, co daje kwiaty i jeszcze pani, co daje kwiaty w Filharmonii Gorzowskiej. Uwaga: wskazania Janusza są tym cenniejsze, że facet całe swoje gorzowskie życie siedzi na bulwarze i nie zajmuje się niczym innym, jak przyglądaniu się przechodniom. Czyli wie, co jest trendy.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.