Jakub Nowak

Poznajcie najmądrzejszych uczniów z naszego miasta!

najzdolniejsi uczniowie w nowej soli Fot. archiwum urzędu miasta Podczas piątkowej sesji nagrodzono uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016.
Jakub Nowak

W piątek, podczas uroczystej sesji rady, władze miasta wyróżniły i nagrodziły najzdolniejszych uczniów z nowosolskich szkół. Rekordzista uzyskał średnią... 6.0

Oto najbardziej zdolni uczniowie z nowosolskich szkół podstawowch i gimnazjów
Szkoła Podstawowa nr 1
a Eryk Litoborski z klasy VI c, średnia ocen: 5,00; laureat wojewódzkiego konkursu z przyrody, 100 proc. pkt. z części pierwszej sprawdzianu kl. VI
Szkoła Podstawowa nr 2
a Natanael Gramont z klasy VI b, średnia ocen 5,6; laureat konkursów, maksymalna ilość pkt. z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty, 39 pkt. w drugiej części Sprawdzianu z j. niemieckiego
Szkoła Podstawowa nr 3
Agata Szajkiewicz - uczennica kl. V, średnia ocen 5,2; wyróżniona m.in. w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, I miejsce w powiatowym Konkursie Literackim o św. Janie Bosko, udział w wolontariacie
Szkoła Podstawowa nr 5
Estera Turkiewicz - uczennica kl. VI, średnia ocen: 5,0; finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody, maksymalna ilość punktów z j. angielskiego oraz bardzo dobry wynik (35 pkt.) z części II sprawdzianu szóstoklasisty
Szkoła Podstawowa nr 6
Wiktoria Szaciłło - uczennica ucz. kl. VI a, średnia ocen 5,72; finalistka konkursu z języka polskiego w etapie wojewódzkim, laureatka ogólnopolskiego konkursu ortograficznego „Dyktando (nie) tylko dla mistrzów”, 39 pkt. z j. polskiego i matematyki oraz 40 pkt. z j. angielskiego na egzaminie kl. VI
Szkoła Podstawowa nr 8
Magdalena Urbaniak - uczennica kl. IV b, średnia ocen 5,82; wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”, I miejsce w Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Matematycznym kl. IV, uczestniczka IV Konkursu Korczakowskiego „nikomu nie żyje się źle” )
Zespół Szkół Katolickich
Bartłomiej Patelka - uczeń kl. V, średnia ocen 5,6; laureat konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim z przyrody oraz historii i społeczeństwa, finalista XXXIV Lubuskiego Konkursu Przyrodniczego)
Gimnazjum nr 1:
Aleksandra Moryson - uczennica kl. III a, średnia ocen 5,9; IV miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promującej Zdrowy Styl Życia, finalistka konkursów przedmiotowych z biologii, chemii, fizyki i matematyki, I miejsce w województwie w XXIV zespołowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK )
Gimnazjum nr 2
Sławomir Fudalej - uczeń kl. III f, średnia ocen 6,0; laureat przedmiotowych konkursów z matematyki, fizyki, historii, chemii, geografii, I miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim w międzynarodowym konkursie „Matematyka Bez Granic” )
Gimnazjum nr 3
Aleksandra Dudziak - średnia ocen 5,82; laureatka konkursu przedmiotowego z fizyki organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, finalistka konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty z języka polskiego, fizyki i geografii, II miejsce w konkursie wiedzy o Nowej Soli)
Zespół Szkół Katolickich gimnazjum
Weronika Bielicz - średnia ocen 5,3; aktywnie uczestniczyła w Teatrze Szkolnym „Dzikusy”, działała w szkolnym kole wolontariatu i szkolnej scholii, uczestniczyła w konkursach przedmiotowych oraz w finale Powiatowego Konkursu Wiedzy o Świętych i Błogosławionych )
Szkoła Muzyczna
Marcel Świdziński - uczeń kl. skrzypiec, średnia ocen 5,5; IV miejsce na 40 w Ogólnopolskim konkursie Bachowskim w Zielonej Górze, wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, III miejsce w Konkursie Zespołów Kameralnych w Bystrzycy Kłodzkiej

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.