Poznań: Nielegalne działania inwestora przy ul. Półwiejskiej i na Jeżycach

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Joanna Labuda

Poznań: Nielegalne działania inwestora przy ul. Półwiejskiej i na Jeżycach

Joanna Labuda

Nielegalna rozbudowa kamienicy przy ulicy Półwiejskiej zabrnęła tak daleko, że rozebranie jej grozi katastrofą budowlaną. Jak się okazuje, nie jest to jedyna samowola inwestora Tomasza J. Kolejny nielegalnie rozbudowany budynek znajduje się na poznańskich Jeżycach.

Głośna, nielegalna rozbudowa kamienicy przy ulicy Półwiejskiej w Poznaniu, w sprawie której Tomaszowi J. wytoczono już proces karny, to - jak ustalił „Głos Wielkopolski” - niejedyna samowola budowlana inwestora. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zbadał legalność robót na innej jego nieruchomości - tym razem przy ulicy Krasińskiego w Poznaniu. Inwestor działając według podobnego scenariusza, co na ulicy Półwiejskiej - nielegalnie rozbudował część budynku, gdzie teraz znajdują się biura.

Kontrola

Na początku ubiegłego roku do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Poznaniu wpłynęło zawiadomienie o możliwości naruszenia przepisów budowlanych przez Tomasza J. W Poznaniu było już wówczas głośno o jego problemach związanych z nieruchomością przy ulicy Półwiejskiej. W połowie 2016 roku ruszył proces, w którym inwestor odpowiada nie tylko za nielegalną rozbudowę kamienicy w samym sercu Poznania, ale też za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Sposób jego działania był zatem już dobrze znany inspektorom nadzoru.

Kontrola miała jeden cel - sprawdzić, czy roboty budowlane, które toczyły się na nieruchomości przy ulicy Krasińskiego na przestrzeni kilku lat, były legalne.

W dalszej części artykułu:

 • Jak sprawę komentuje inwestor?
 • Czy samowolę budowlaną trzeba rozebrać?
 • Dlaczego samowola budowlana mogła zrujnować sąsiadów?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Joanna Labuda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.