Lucyna Makowska

Praca dla ludzi siedzi we mnie gdzieś w środku

Elżbieta Łobacz- Bącal Fot. Archiwum własne Elżbieta Łobacz- Bącal
Lucyna Makowska

Elżbieta Łobacz Bącal w poniedziałek na sesji Sejmiku Wojewódzkiego została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Województwa”.

Nie ma chyba w mieście nikogo, kto nie znałby pani Elżbiety osobiście czy nie słyszał o jej działalności. Jest tak samo aktywna za biurkiem jak i na leśnych ścieżkach, gdzie z grupami amatorek uprawia nordic walking. Zimą przynajmniej kilka razy wyjeżdża z grupami dla młodzieży i dorosłych. Co roku pływa podczas Otyliady, w żarskiej edycji maratonu nocnego pływania, lubi też pozjeżdżać ze stoków.

Była radna miejska i powiatowa dała się poznać jako zaangażowana działaczka samorządowa. Doprowadziła do realizacji wielu projektów kulturalnych i sportowych. m.in. „Przystanek Woodstock, Lato z Telemannem, Festiwal Teatrów ulicznych, Wyścig Kolarski Bałtyk-Karkonosze, Memoriał skoku o tyczce im. T. Ślusarskiego” i wielu innych. Inicjatorka budowy obiektów sportowych i krytej pływalni. Organizatorka wielu imprez turystycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Żar i okolic. Wolontariuszka w turystyce, kulturze i akcjach charytatywnych na rzecz hospicjum i WOŚP oraz popularyzacji „Lubuskich Peerł Turystyki”.

Gdy odeszła na emeryturę, nie zaprzestała aktywnego trybu życia. - Nie wiem, jak to jest, ale teraz mam jeszcze mniej czasu, albo więcej zajęć - żartuje. Choć czasem mój organizm się buntuje, nie poddaję się i zamiast narzekać, organizuję kolejny rajd rowerowy. Uczestniczą w nich całe rodziny, a ciągle dochodzą nowi amatorzy zwiedzania naszych pięknych zakątków na dwóch kółkach. Te całodniowe wyprawy kończą się zwykle ogniskiem. Wszyscy jesteśmy nieco zmęczeni po przejechaniu 40 km, ale szczęśliwi.

- To wyróżnienie to takie ukoronowanie mojej pracy, ale to nie oznacza, że powiedziałam już ostatnie słowo- dodaje.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.