Praca wre! Ruszyły inwestycje w gminach. Robotnicy pracują w pocie czoła

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Praca wre! Ruszyły inwestycje w gminach. Robotnicy pracują w pocie czoła

Łukasz Koleśnik

I po zimie. Najprawdopodobniej. Tak samo pomyśleli w urzędach, dlatego masowo ruszyły inwestycje. Najwcześniej zaczęły Bobrowice, gdzie kontynuowane są prace związane z budową nowej remizy strażackiej.

- Roboty powinny zakończyć się we wrześniu bądź październiku. Nasi strażacy będą mieli znacznie więcej miejsca - przyznaje Babul i dodaje, że jeszcze tego roku chcą rozpocząć budowę świetlicy, która będzie mieściła się obok wspomnianej remizy.

W Krośnie Odrzańskim również sporo się dzieje
Rozpoczął się kompleksowy remont drogi ze stolicy powiatu w kierunku Łochowic. Gmina wykonuje to zadanie razem z powiatem. Wspólnie udało im się pozyskać na modernizację blisko 800 tysięcy złotych. - Chcemy żeby warunki były podobne jak w zeszłym roku. Liczymy na gorące lato - mówi wiceburmistrz Grzegorz Garczyński.

Nic dziwnego, ponieważ to nie jest jedyna inwestycja, która jest w tej chwili realizowana w mieście nad Odrą.

Coraz bliżej ukończenia jest siedziba komendy powiatowej policji. Robotnicy przenieśli się do środka i zakończenie zadania to kwestia kilku miesięcy. Gmina natomiast szykuje się do budowy drogi, która doprowadzi do nowej komendy. Na to też udało się pozyskać dotację. Aż 1,5 mln złotych.

W wioskach też zaczęło się coś dziać

Przykładem jest Kosierz, gdzie sołtys znów mobilizuje mieszkańców do pracy społecznej. - Zwróciliśmy się z prośbą do firmy Kronopol o przekazanie nam materiałów, potrzebnych do remontu biblioteki przychodni oraz wymiany podłóg w szkole. Otrzymaliśmy 5,5 tony materiałów - mówi sołtys Helena Rewers-Polewka.

Spokój na razie w Gubinie, choć i tam szykują się do remontów dróg. Mieszkańcy czekają na halę sportową, która na razie widnieje tylko na planach.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.