Łukasz Koleśnik

Prace rewitalizacyjne w parku w Krośnie Odrzańskim znów ruszyły. Są tam groby?

Prace w Parku Tysiąclecia w końcu ruszyły pełną parą. Fot. Gmina Krosno Odrzańskie Prace w Parku Tysiąclecia w końcu ruszyły pełną parą.
Łukasz Koleśnik

Przez jakiś czas w Parku Tysiąclecia nie działo się zbyt wiele. Ot, ogrodzono teren parku i nagle robotników stamtąd wywiało. Ostatnio jednak prace ruszyły pełną parą. Ale pojawiły się wątpliwości mieszkańców, dotyczące grobów...

Przypomnijmy, że prace musiały zostać wstrzymane ze względu na dodatkowe ustalenia z lubuskim konserwatorem zabytków.
- Najistotniejszą sprawą dla nas była zmiana przebiegu ścieżek, które w pierwotnej wersji nachodziłyby na zdrowe drzewa, znajdujące się w parku. Dendrolodzy, którzy inwentaryzowali drzewostan (ponad 700) nanieśli je na mapę nie do końca precyzyjnie. Chociaż mieliśmy zgodę na ich wycinkę, to chcieliśmy jej uniknąć i uratować te drzewa - podkreśla burmistrz Marek Cebula.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.