Jakub Nowak

Pracowałeś w byłej fabryce nici „Odra”? To się zgłoś!

W najbliższym „Tygodniku Nowej Soli” przeczytasz wspomnienia Zofii Bryś, bohaterki jednego z filmów Polskiej Kroniki Filmowej. Fot. arch. PKF W najbliższym „Tygodniku Nowej Soli” przeczytasz wspomnienia Zofii Bryś, bohaterki jednego z filmów Polskiej Kroniki Filmowej.
Jakub Nowak

W czwartek i piątek na placu Wyzwolenia stanie namiot, w którym urzędnicy będą czekać na byłych pracowników „Odry”. My też tam będziemy!

Władze miasta cały czas poszukują ludzi, którzy pracowali niegdyś w Nowosolskiej Fabryce Nici „Odra”, i którzy mogliby, w ramach rozpoczętej niedawno akcji społecznościowej pod nazwą „Po nitce do kłębka”, pomóc w „ocaleniu od zapomnienia” historii tego miejsca. - W dwusetną rocznicę powstania fabryki nici pragniemy dotrzeć do osób, które w swoich domowych archiwach mają zdjęcia lub pamiątki z Odry. Na zdjęciach zależy nam najbardziej, ponieważ planujemy wystawę - zaznacza Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta. - Spotkajmy się na placu Wyzwolenia 2 i 3 czerwca od 10.00 do 14.00. Tam, w namiocie będziemy czekać na wszystkich, którzy mogą pomóc. Czekamy też w urzędzie - pokój 107, tel. 68 459 0355 - dodaje.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.