Pracownicy szpitala wróżą upadek lecznicy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Pracownicy szpitala wróżą upadek lecznicy

Łukasz Koleśnik

Bunt. Personel szpitala uważa, że zlokalizowanie lecznicy w dwóch miastach to zły pomysł. Prezes składa wypowiedzenie.

W minionym tygodniu m.in. do naszej redakcji wpłynęło pismo przygotowane przez lekarza Jacka Jasińskiego, pod którym podpisał się praktycznie cały personel szpitala w Krośnie Odrz. i w Gubinie. A w nim? Sprzeciw, dotyczący organizacji szpitala w dwóch miastach.

- Z niedowierzaniem przyjęliśmy fakt, że nowa spółka pod zarządem powiatu i miasta Gubina zamierza „wyrwać” oddział wewnętrzny z Krosna Odrzańskiego i przenieść go do Gubina - mówi dr Jasiński.

Pracownicy uważają, że funkcjonowanie szpitala w dwóch miastach, w zaplanowanej konfiguracji, to utopijna wizja.
- Oddział wewnętrzny w Gubinie, bez najmniejszego wsparcia, nie będzie mógł funkcjonować - podkreśla J. Jasiński. - Nie zapewni on bezpieczeństwa ani pacjentom, ani personelowi.

Dodaje też, że przez pół roku nie znalazł się żaden internista, który chciałby pracować w oddziale na „bezludnej wyspie”. - Postulujemy o renegocjonowanie warunków umowy spółki, by otworzyć oddział wewnętrzny w starej lokalizacji. Obecny plan jest skazany na porażkę. Szpital w Krośnie stał się znany w całej Polsce jako negatywny przykład zarządzania, kiedy był pod opieką poprzedniej spółki. Chcecie, by stał się jeszcze sławniejszy? - dopytuje władze J. Jasiński.

Wszystko wskazuje jednak na to, że ten sprzeciw nie zostanie wzięty pod uwagę przez Zachodnie Centrum Medyczne.
- W styczniu spółka podpisała umowę nie po to, żeby ją zmieniać - mówi wicestarosta Tomasz Kaczmarek. Właściciel spółki chcą wciąż działać według planu, czyli oddział wewnętrzny, wraz z ZOL-em, opieka świąteczna i nocna, a także rentgen ma znajdować się w Gubinie.

- Odległość między szpitalami nie stanowi tak dużego problemu - dodaje T. Kaczmarek.

Zaskoczony takim zachowaniem jest radny powiatowy Tomasz Miechowicz: - Pod tym pismem podpisał się prawie cały personel. Wielu pracowników ma ogromne doświadczenie. To pewnego rodzaju alarm. Myślę, że starosta powinien zorganizować spotkanie robocze rady z pracownikami.

Skontaktowaliśmy się z obecnym prezesem Zachodniego Centrum Medycznego: - Interna w Gubinie będzie bardzo "kosztochłonna". Organizacja odizolowanego oddziału jest sprzeczna z zasadami ekonomicznymi - mówi ze smutkiem Zygmunt Baś.

Dodaje, że próbował realizować tę wizję, ale przyznaje, że jest praktycznie niemożliwe, bez ogromnych pieniędzy. Wczoraj złożył wypowiedzenie...

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Zaproszenie na konferencję #BYĆ KOBIETĄ On Tour

Spotkanie z Marcinem Prokopem w ramach konferencji #BYĆ KOBIETĄ On Tour

100,00 200,00

W ramach konferencji spotkamy się z Marcinem Prokopem. W rozmowie z Martą Klepką odkryje przed nami swoje pasje i zdradzi kilka anegdot.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.