Pracy jest u nas w bród

Czytaj dalej
Fot. Materiał prasowy ALU-DRUCKGUSS
Filip Pobihuszka

Pracy jest u nas w bród

Filip Pobihuszka

Setki nowych miejsc pracy, głównie w produkcji i handlu, to coś, co czeka mieszkańców województwa w najbliższych miesiącach.

Dwa lata temu raczkująca spółka IdeaPro z Nowej Soli była ledwie czteroosobowym zespołem. Dziś firma produkcja m.in. maszyny i projektująca linie technologiczne, to ponad 30 pracowników, a na strefie przemysłowej powstaje hala, która ma dać zatrudnienie kolejnym 120-150 osobom. - Budowę zaczęliśmy niedawno, ale tempo jest mocne - mówi Sławomir Boś z IdeiPro. W piątek uroczyście wmurowano akt erekcyjny. - Wiosną chcemy wyprowadzić się z Interioru - dodaje Boś.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że od powstania spółka funkcjonuje właśnie w parku technologicznym Interior. Dla Łukasza Ruta, tamtejszego dyrektora ds. promocji i rozwoju, przykład IdeiPro to „american dream” po nowosolsku. - Jesteśmy dumni, że udało nam się inkubować taką firmę. Zaczęło się od prostych rzeczy, biur i hali – wspomina. - Ale przychodzi taki moment, gdy rodzice musza pożegnać swoje dzieci – śmieje się.

Więcej w poniedziałek (28 listopada) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.