Prawidłowa pielęgnacja cery na co dzień. Wiesz, jak to robić?

Czytaj dalej
Fot. istock
Anastazja Bezduszna

Prawidłowa pielęgnacja cery na co dzień. Wiesz, jak to robić?

Anastazja Bezduszna

Nieprawidłowe i powierzchowne oczyszczenie skóry powoduje szereg skutków, które negatywnie wpływają na jej nawilżenie, napięcie i ogólny wygląd.

Kondycja skóry w głównej mierze zależy od jej prawidłowego oczyszczenia. Jednak wiele kobiet nadal popełnia szereg błędów w jej codziennej pielęgnacji. Nawet małe niedopatrzenia, np. niedokładny demakijaż i pozostawienie „resztek” po tuszu w okolicach oczu, przemywanie twarzy jedynie wieczorem czy nakładanie podkładu na nieoczyszczoną skórę mogą powodować wiele problemów z cerą. Jakich zasad należy się trzymać podczas rutynowego oczyszczania twarzy?

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Idealnie oczyszczona skóra to często efekt wieloetapowego procesu, który uzależniony jest od rodzaju stosowanych produktów. Tradycyjna pielęgnacja twarzy składa się z następujących kroków:

Codzienną pielęgnację można jednak skrócić do minimum stosując kosmetyki micelarne, które łączą właściwości żelu, mleczka, toniku do twarzy oraz płynów do demakijażu oczu. - Produkty micelarne w swoim składzie zawierają tak zwane micele. To cząsteczki, które składają się z cząstek hydrofilowych, czyli „wodolubnych” i lipofilowych, czyli „tłuszczolubnych” - komentuje Marta Stasiak, menedżer kosmetyków Corine de Farme. - Kiedy dochodzi do kontaktu ze skórą, cząstki lipofilowe łączą się z tłuszczami zawartymi w tuszach do rzęs czy sebum, a hydrofilowe z kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Dlatego za pomocą jednego preparatu można usunąć nawet wodoodporny makijaż - dodaje.

Rano i wieczorem to podstawa

Szybki demakijaż jedynie wieczorową porą to za mało. Zarówno w ciągu dnia, jak i nocy na skórze gromadzi się sebum, martwy naskórek czy zanieczyszczenia z zewnątrz: toksyny lub spaliny z powietrza. Tego typu „zabrudzenia” tworzą niewidzialną gołym okiem, nieprzepuszczalną powłokę na skórze twarzy uniemożliwiając jej oddychanie. Dlatego też skóra, bez prawidłowego porannego i wieczornego oczyszczenia staje się szara, zmęczona z widocznymi oznakami podrażnienia.

Codziennie na skórze gromadzą się zanieczyszczenia, toksyny a nawet spaliny z powietrza

Odświeżenie w sekundę

W jaki sposób szybko odzyskać dobry wygląd w kilka sekund? Światowej sławy modelka Anja Rubik i celebrytka Khole Kardashian zdradziły swój patent na piękną skórę. Wśród kosmetycznych must have gwiazd znalazła się woda mineralna w
spray’u. Przed wyjściem wystarczy spryskać nią twarz, by przywrócić równowagę skórze. Regularne stosowanie tego kosmetyku poprawia nawilżenie i kondycję cery.

Dbanie to inwestycja

Nieprawidłowe oczyszczenie skóry powoduje szereg skutków, które negatywnie wpływają na skórę oraz jej ogólny wygląd.

Niedokładny demakijaż sprawia, że cera staje się zmęczona, szara, a niekiedy nawet podrażniona. Najgorsze co można zafundować swojej cerze, to aplikacja nowego makijażu na resztkach z poprzedniego dnia.

Autor: Anastazja Bezduszna

Anastazja Bezduszna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.