Prawie 40 tys. gorzowian powiedziało, co im leży na sercu

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Prawie 40 tys. gorzowian powiedziało, co im leży na sercu

Tomasz Rusek

Ponad 40 tys. mieszkańców uczestniczyło w konsultacjach społecznych, zorganizowanych przez miasto. Dużo, prawda? Nie do końca. Diabeł tkwi w szczegółach.

Dlaczego wzięliśmy pod lupę konsultacje? Bo ostatnio prezydent Jacek Wójcicki o konsultacjach dotyczących podziału miasta na dzielnice powiedział, że wypadły dość kiepsko - wzięło w nich udział „tylko” 58 osób. I to był jeden z powodów, żeby miasta nie podzielić.

Sprawdziliśmy: to wcale nie taki zły wynik, ponieważ zdarzały się już konsultacje, podczas których nie zgłosił się nikt albo ledwie jedna osoba. Były też takie, które przyciągnęły tysiące. Dlaczego raz chce się wypowiadać tłum, a innym razem nikt? Gorzowianka Anna Rudnicka jest zdania, że po prostu „ludzie angażują się w to, co ich interesuje, dotyczy”.

Więcej na ten temat przeczytasz w wydaniu Plus: 40 tys. gorzowian powiedziało, co im leży na sercu

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.