Prawo i Sprawiedliwość razem z Polskim Stronnictwem Ludowym w zarządzie powiatu wschowskiego. Koalicja rządząca poza podium

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Prawo i Sprawiedliwość razem z Polskim Stronnictwem Ludowym w zarządzie powiatu wschowskiego. Koalicja rządząca poza podium

Eliza Gniewek-Juszczak

Nowy starosta Andrzej Bielawski jest z Prawa i Sprawiedliwości, a wicestarosta Waldemar Starosta z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Koalicja rządząca do tej pory, która razem zdobyła najwięcej głosów od mieszkańców, jest poza podium. - Zrobimy wszystko, aby nie dopuścić do takich działań w przyszłych wyborach - zapowiedział Marek Boryczka.

- Podczas czterech kadencji w powiecie oparliśmy się działaniom dużych partii politycznych, które mają zdecydowanie lepsze narzędzia niż mu tutaj posiadamy. Tym razem się nie udało. Machina partyjna nas zgniotła – powiedział ustępujący starosta Marek Boryczka. – Jeżeli jest jakieś rozczarowanie, to moje osobiste.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.