Prezentacja żużlowców i ekantor.pl Falubaz Zielona Góra według nowej formuły (plan spotkań)

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gawałkiewicz
Marcin Łada

Prezentacja żużlowców i ekantor.pl Falubaz Zielona Góra według nowej formuły (plan spotkań)

Marcin Łada

Zawodnicy ekantor.pl Falubazu spędzą w Zielonej Górze aż trzy marcowe dni - od 3 do 5. W tym czasie spotkają się z najważniejszymi dla klubu ludźmi.

Zielonogórski klub wykorzystał moment, kiedy kadra zespołu ma jeszcze wolne terminy. W trakcie sezonu spotkanie całej drużyny w jednym miejscu graniczy z cudem. Częściowo udawało się to tylko podczas pikników z Falubazem w Mostkach, ale tam także ekipa nigdy nie stawiała się w komplecie. Tym razem wszyscy już w grudniu dostali informację o terminie spotkania, a trzy dni klub zarezerwował sobie formalnie w trakcie podpisywania kontraktów.

- Bardzo fajnie, podobne spotkania organizowała Unia Leszno, która ściągała zawodników na kilka dni i to się sprawdzało. Czerpaliśmy z różnych źródeł, ale także opieraliśmy się też na własnych doświadczeniach - powiedział rzecznik prasowy klubu Marcin Grygier.
Były już prezentacje w amfiteatrze, pod palmiarnią, na stadionie i w hali CR-S. Żużlowcy spacerowali po podiach, dywanach i specjalnie przygotowanych scenach. Czy można wymyślić coś nowego? Można.

Andreas Jonsson stanowczo odrzucił zaproszenie klubu i nie przyjedzie się pożegnać

- Od środy do kupienia są bilety w cenie pięciu złotych. Sprzedaż prowadzą sklepy kibica, punkt na stadionie i Odkrywca. Wszystkie pieniądze przekażemy na leczenie Marcina Mulawy. To pierwszoklasista z LO IV, który walczy z nowotworem. Wiele środowisk koncentruje się teraz na tym chłopaku. To medalista mistrzostw Europy i Polski w ju-jitsu. Wiem, że w akację włączyły się kluby sportów walki i młodzież ze szkoły. My przekażemy pieniądze z biletów - powiedział Grygier. - Jeśli chodzi o program imprezy to odchodzimy od modelu z występami zespołów muzycznych czy tanecznych. Chcemy się skupić przede wszystkim na żużlu i zapowiedzi nadchodzącego sezonu. Co ważne zaprezentują się nie tylko żużlowcy, ale wszyscy sportowcy pośrednio i bezpośrednio związani z naszym klubem. W tej grupie są amatorzy, speedrowerowcy, rugbyści, wszystkie grupy piłkarskie i szkolni koordynatorzy. To oznacza, że zaprezentuje się kilka setek ludzi.

Ma być zwięźle i na temat bez zbędnego przeciągania. Na pewno pojawi się okazja, żeby podziękować Sławomirowi Dudkowi i Jackowi Frątczakowi oraz Krzysztofowi Jabłońskiemu, który zapowiedział przyjazd. Zaproszenie dostał też Andreas Jonsson, ale odmówił. - Nie rozmawiałem z samym Andreasem, ale z jego menedżerem Dawidem Koziołem, który był zadowolony z pomysłu. Po konsultacji z Andreasem okazało się, że on czuje się urażony tym, jak potraktował go klub. Nie znam szczegółów jego odejścia, ale stwierdził, że nie jest zainteresowany przyjazdem.

W marcu 2009 Rafał Dobrucki przejął motor od juniora i spalił gumę na deskach amfiteatru. Na zapleczu ktoś zakosił kurtkę Nielsa Kristiana Iversena i
Tomasz Gawałkiewicz W marcu 2009 Rafał Dobrucki przejął motor od juniora i spalił gumę na deskach amfiteatru. Na zapleczu ktoś zakosił kurtkę Nielsa Kristiana Iversena i w ogóle była to wesoła prezentacja.

Do tematu spotkania z żużlowcami będziemy jeszcze wracali. Organizatorzy sobotniej prezentacji już dziś zapraszają i proszą, żeby przychodzić wcześniej. Hala będzie otwarta od 17.00, a na młodszych i starszych kibiców czeka szereg atrakcji i rozgrzewka jeszcze przed właściwym startem wieczoru z ekantorem.pl Falubazem.

60 godzin z Falubazem

Czwartek (3 marca):

Piątek:

Sobota:

Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.