Prezes nie zdzierżył, gdy pani z ZUS poprosiła o kwity...

Czytaj dalej
Fot. istock
Jakub Pikulik

Prezes nie zdzierżył, gdy pani z ZUS poprosiła o kwity...

Jakub Pikulik

Prezes spółki, który zaatakował kontrolerkę ZUS, usłyszał wyrok. Krewki przedsiębiorca zapłaci 10 tys. zł grzywny i 3 tys. zł zadość-uczynienia poszkodowanej

Sąd Rejonowy w Świebodzinie wydał wyrok w sprawie napaści prezesa dużej spółki na inspektorkę ZUS kontrolującą jego firmę. Zgodnie z kwalifikacją prawną mężczyzna zaatakował funkcjonariusza publicznego na służbie. Wyrok jest nieprawomocny.

Dramatyczne sceny rozegrały się na terenie jednej z dużych firm w Świebodzinie w lipcu 2015 roku. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, mowa jest prawdopodobnie o firmie ochroniarskiej, która w kontaktach z ZUS miała sporo do nadrobienia. Stąd wizyta pracownicy tej instytucji.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna na Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


Od kilkunastu lat relacjonuję przygotowania i przebieg niegdysiejszych Przystanków Woodstock, obecnie Pol’and’Rock Festiwalu. Co roku uczestnicy imprezy z całej Polski mogą znaleźć moje zdjęcia i filmy w naszym specjalnym serwisie, który jest w całości poświęcony tej imprezie. 


Od kwietnia 2017 r. jestem autorem programu "Kryminalny Czwartek", publikowanego na portalu "Gazety Lubuskiej".


A prywatnie? Mieszkam w Kostrzynie nad Odrą. Interesuję się historią miasta i regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.