Prezydent Andrzej Duda zainteresowany Wydarzeniami Zielonogórskimi [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Dariusz Chajewski

Prezydent Andrzej Duda zainteresowany Wydarzeniami Zielonogórskimi [ZDJĘCIA]

Dariusz Chajewski

W tym roku rocznica obrony Domu Katolickiego w Zielonej Górze będzie miała wyjątkowy charakter. Potronat nad uroczystościami objął prezydent Andrzej Duda.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Żaganiu oprócz odwiedzin u żołnierzy i spotkania z mieszkańcami stała się okazją do jeszcze jednego wydarzenia. Oto wicewojewoda Robert Paluch przekazał głowie państwa grafikę - logo obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich oraz książkę poświęconą obronie zielonogórskiego Domu Katolickiego 30 maja 1960 roku.

- Prezydent Andrzej Duda naprawdę był bardzo zainteresowany tym tematem, zwłaszcza że już wcześniej otrzymał zaproszenie na obchody rocznicy oraz objęcie ich honorowym patronatem - mówi Brygida Grzybowicz, kierownik oddziału organizacyjnego w delegaturze LUW w Zielonej Górze. - Prezydent obiecał także, że jeśli tylko terminy na to pozwolą, z pewnością do Winnego Grodu przyjedzie.

Obchody rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich będą miały wyjątkową oprawę, ale najważniejsze będzie uhonorowanie osób represjonowanych za udział w tym wystąpieniu przeciwko władzy. „Gazeta Lubuska” przygotowuje specjalne publikacji oraz film.

Dariusz Chajewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.