Jarosław Miłkowski

Prezydent, burmistrz czy marszałek już za kilka dni dostaną po kieszeni

Jacek Wójcicki jest prezydentem Gorzowa 3,5 roku. Radni wysokość jego zarobków będą ustalać już po raz trzeci. Gdy robili to pierwszy raz na początku Fot. Tomasz Rusek Jacek Wójcicki jest prezydentem Gorzowa 3,5 roku. Radni wysokość jego zarobków będą ustalać już po raz trzeci. Gdy robili to pierwszy raz na początku kadencji, pomylili się i... uchwalili za mało.
Jarosław Miłkowski

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie od lipca będą zarabiać mniej. Właśnie wchodzi w życie pomysł PiS dotyczący obniżek wynagrodzeń samorządowcom.

- Mam troje dzieci, więc z programu Rodzina 500+ dostaję 1 tys. zł. To jakoś zrekompensuje mi obniżkę wynagrodzeń, ale w budżecie rodzinnym będzie mniej pieniędzy. Na szczęście nie mam kredytów, które byłyby dopasowane pod wysokość zarobków. Gdyby tak było, pewnie bym narzekał – mówi nam Tomasz Jaskuła, burmistrz Lubniewic. Jeszcze za czerwiec dostanie 10,2 tys. zł wypłaty (brutto). Od lipca będzie to mniej o prawie 1 tys. zł. Czyli 6,5 tys. zł na rękę.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.