Prezydent Wójcicki odetchnął. Sąd drugi raz mówi: - Niewinny

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Prezydent Wójcicki odetchnął. Sąd drugi raz mówi: - Niewinny

Jarosław Miłkowski

- Ta sprawa kosztowała mnie wiele nerwów, wiele nieprzespanych nocy – mówi „Gazecie Lubuskiej” prezydent Jacek Wójcicki. W ostatni wtorek po ponad pięciu latach zakończyła się sprawa związana z prokuratorskimi zarzutami z czasów, gdy był on jeszcze wójtem Deszczna.

W 2011 r. gmina robiła wodociąg w Prądocinie. Miała podpisaną umowę z głównym wykonawcą, a ten z kolei z podwykonawcą. Główny wykonawca miał jednak kłopoty finansowe i jej konto zajął komornik. Gdy trzeba było zapłacić za pracę, urzędnicy z Deszczna przelali pieniądze na konto komornika. To spowodowało, że pieniędzy nie dostał podwykonawca.

Dlaczego prezydent miał sprawę w sądzie?

Jakiej kary dla prezydenta chciał prokurator?

Czy to już finał sprawy w sądach?

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.