Prof. Skorupska-Raczyńska pokieruje Akademią im. Jakuba z Paradyża do 2024 r.!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Prof. Skorupska-Raczyńska pokieruje Akademią im. Jakuba z Paradyża do 2024 r.!

Jarosław Miłkowski

We wtorek 26 maja w Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyły się wybory rektora. Ponownie została nim prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Rektor na kolejną kadencję została wybrana jednogłośnie. W głosowaniu brało udział 24 z 25 uprawnionych do głosowania elektorów. Wszyscy oddali głos za prof. dr. hab. Elżbietą Skorupską-Raczyńską. Czteroletnią kadencję rozpocznie ona 1 września 2020 r.

[sonda]8321[/sonda]

Rektor doprowadziła uczelnię do akademii

Prof. Skorupska-Raczyńska gorzowskiej uczelni przewodzi od 2011 r., gdy była to jeszcze Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Jej głównym celem było w tamtych latach doprowadzenie do przekształcenia PWSZ w akademię. Stało się to w 2016 r.

Elżbieta Skorupska-Raczyńska jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. W 1999 r. obroniła pracę doktorską z językoznawstwa. Pięć lat później otrzymała stopień doktora habilitowanego. Sześć lat temu została profesorem.

Czytaj również:
Gorzów Wielkopolski: już koniec tego dobrego! Studenci wracają na uczelnie - dziś wrócili do Akademii im. Jakuba z Paradyża [GALERIA]

ZOBACZ WIDEO:

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.