Prognoza pogody. Jesień nadchodzi? Nic z tego. Wracają wysokie temperatury

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch/archiwum
Sławomir Bobbe

Prognoza pogody. Jesień nadchodzi? Nic z tego. Wracają wysokie temperatury

Sławomir Bobbe

Prognoza pogody 10- 23 września dla Bydgoszczy. Dobre wieści dla tych, którzy nie cierpią jesiennych chłodów - lato jeszcze nie odpuszcza i zaskoczy nas upałami!

Na tydzień wróci do nas prawdziwe lato, potem będzie nieco chłodniej, ale również ze słonecznym niebem nad głową. Początek jesieni będzie bardzo pogodny.

- Cieplejsze podmuchy powietrza już odczujemy w czasie weekendu, a gorące lato przypomni się w pierwszej połowie nadchodzącego tygodnia. Na krótko wróci letnia moda, bo przy temperaturze powyżej 25°C, raczej nie wypada chodzić w jesiennych kurtkach. Te jednak nie chowamy głęboko do szafy, bo przydadzą się w już w kolejny weekend i w następne dni. Według prognozy w następny czwartek przez region przemieści się front atmosferyczny. W jego strefie może nawet padać, ale po jego przejściu znów wrócimy do jesiennych temperatur - informuje Bogdan Bąk z Bydgoskiego Biura Pogody.

Kolejny wyż będzie kierował już chłodniejsze powietrze znad Skandynawii, więc temperatura będzie niższa o 8-10°C. W zależności od kierunku napływu powietrza, nocnych rozpogodzeń i ewentualnego braku wiatru, temperatura nad ranem może lokalnie spadać poniżej 5° Celsjusza - mówi Bogdan Bąk.

W poniedziałek, wtorek i środę (14, 15 i 16 września) temperatury w dzień nie spadną poniżej 25 stopni Celsjusza, a sięgnąć mogą nawet 28 stopni. Również noce będą stosunkowo ciepłe - od 11 do 14 stopni Celsjusza. Najbliższy weekend również zapowiada się bardzo ciepły - w sobotę i niedzielę ma być od 22 do 24 stopni Celsjusza. Kolejny weekend ma być już nieco chłodniejszy z temperaturami w dzień nie przekraczającymi 20 stopni, ale 21, 22 i 23 września znowu będzie cieplej - termometry pokażą około 20 stopni w dzień. Nocą jednak będzie już zimno - od 6 do 8 stopni Celsjusza.

Wysokim temperaturom towarzyszyć będzie wysokie ciśnienie. Przelotne opady mogą nas zaskoczyć tylko w czwartek 17 września.

Wysokie temperatury jeszcze wrócą - choć tylko na krótko.

[polecane]20690701;1;To Cię może też zainteresować[/polecane]


POLECAMY

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 2 odcinek 28

Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.