Renata Hryniewicz

Prokuratura postawiła zarzuty byłemu staroście sulęcińskiemu Patrykowi L. Jaka kara mu grozi?

Prokuratura postawiła zarzuty byłemu staroście sulęcińskiemu Patrykowi L. Fot. archiwum GL Prokuratura postawiła zarzuty byłemu staroście sulęcińskiemu Patrykowi L.
Renata Hryniewicz

Byłemu staroście powiatu oraz sześciu osobom, które miały mu pomagać w przestępstwie, postawiono zarzut wyłudzenia.

- Patrykowi L. przedstawiono zarzut wyłudzenia mienia na szkodę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w kwocie ponad 300 tys. zł. Chodzi o wydatkowanie przekazanych przez ministerstwo dotacji na cele inne niż wskazane w umowach, a następnie ich rozliczenie w oparciu o nierzetelną dokumentację w postaci faktur, rachunków, umów i list obecności - mówi „GL” Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.