Promieniowanie kosmiczne wpływa na każdego

Czytaj dalej
Fot. Czesław Wachnik
Czesław Wachnik

Promieniowanie kosmiczne wpływa na każdego

Czesław Wachnik

O powołaniu koła naukowego przy Uniwersytecie Zielonogórskim, planach koła rozmawiamy z Jakubem Szczepańskim, jego przewodniczącym.

Co jest celem konferencji prasowej?
Za pośrednictwem także ,,Gazety Lubuskiej” chcemy poinformować mieszkańców Lubuskiego o powstaniu Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej przy Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przy okazji wszystkich zainteresowanych chcemy zaprosić na konferencję naukową na temat medycyny kosmicznej, która odbędzie się na Uniwersytecie Zielonogórskim 2 lutego o godz. 11.00 w sali Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy alei Wojska Polskiego.

Jak będzie wyglądał program konferencji?
Na początku odbędzie się wykład pani profesor dr hab. nauk medycznych Agnieszki Ziółkowskiej na temat zaniku tkanek w przestrzeni kosmicznej. Zapowiadana jest też dyskusja panelowa dotycząca współpracy pomiędzy sektorem publicznym, biznesem i nauką. Wezmą w niej udział lubuscy przedsiębiorcy. Tą część organizujemy we współpracy z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Koło powstało dopiero w listopadzie 2016 roku, liczy 30 członków kierunku lekarskiego i już nawiązało współpracę chociażby ze organizacją pracodawców oraz Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym w Gorzowie Wielkopolskim. Myślę, że powstanie koła jest śmiałym pomysłem, jak śmiałym dowodzi to, że jesteśmy chyba jedynym takim kołem w Polsce.

Czytaj więcej 26 stycznia w papierowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” oraz w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Które lubuskie gminy są najbogatsze, a które najbiedniejsze? [RANKING]

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.