MP, MJ, ZP, JCh,AK, KR, JK

Protest nauczycieli. Nie wszyscy stawią się dziś przy tablicy

Nauczyciele byli zachęcani SMS-ami do masowego brania zwolnień. Na razie ta forma protestu w regionie się nie przyjęła Fot. 123rf Nauczyciele byli zachęcani SMS-ami do masowego brania zwolnień. Na razie ta forma protestu w regionie się nie przyjęła
MP, MJ, ZP, JCh,AK, KR, JK

W poniedziałek (17 grudnia) w bydgoskiej podstawówce nr 63 na L4 było już 27 nauczycieli, z tego 20 to nowe zwolnienia. - Sytuacja jest pod kontrolą - zapewnia kujawsko-pomorski kurator.

W bydgoskiej SP nr 14 nie przyszło 19 pedagogów - w 8 przypadkach była to kontynuacja L4 z ubiegłego tygodnia. - Szybko organizowaliśmy zastępstwa. Powiadomiliśmy też rodziców, że będą zajęcia opiekuńcze w połączonych klasach -mówi Anna Bross-Krymer, dy-rektorka „14”. Sytuację na bieżą-co monitoruje Kuratorium Oświaty. - W powiecie bydgoskim, a także w rejonie włocławskim i toruńskim były jedynie pojedyncze zwolnienia lekarskie - mówił Marek Gralik, kurator oświaty.

Śladem policjantów i pracowników sądów, nauczyciele mieli iść na zwolnienia lekarskie w przedświątecznym tygodniu. Termin nie jest przypadkowy: w wielu podstawówkach rozpoczyna się trzydniowy próbny egzamin ósmoklasisty. Masowe L4 miały spowodować organizacyjny paraliż.

- Sytuacja jest pod kontrolą - zapewnia kujawsko-pomorski kurator.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

 

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
MP, MJ, ZP, JCh,AK, KR, JK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.