Mateusz Kasowski

Przeczytaj książkę o swojej miejscowości

Autorki chciały się podzielić historią swojej rodziny i miejscowości. Opowiedziały wspaniałą historię, zebraną w ciekawej publikacji. Fot. Archiwum autorek Autorki chciały się podzielić historią swojej rodziny i miejscowości. Opowiedziały wspaniałą historię, zebraną w ciekawej publikacji.
Mateusz Kasowski

Mieszkanki Budziechowa w gminie Jasień na podstawie źródeł historycznych napisały książkę o swojej wsi. Dziś (czwartek, 14 stycznia) odbędzie się spotkanie z czytelnikami.

Katarzyna Czaplicka i Joanna Zięba kochają swoja miejscowość i napisały o niej książkę. Miały mnóstwo materiałów, w postaci wspomnień i zapisków oraz zdjęć swojego dziadka. Postanowiły pokazać je innym.

- Dziadek miał mnóstwo dokumentów itp. z dawnych czasów - mówią autorki. - Chciałyśmy, żeby także nasi sąsiedzi i inni ludzie poznali nasze korzenie i bardzo ciekawą historię. Nie ograniczamy się jednak do samego Budziechowa, chcemy aby nasze dzieło trafiło do szerszego grona odbiorców - mówi jedna z autorek, Joanna Zięba.

Dziś panie planują spotkanie z czytelnikami, którym chcą przedstawić swoją publikację. - Sama nie wiem jak to wyjdzie - obawia się J. Zięba. - Pierwszy raz biorę udział w czymś takim. Mamy prowadzącego spotkanie, które odbędzie się w formie dużego wywiadu. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Na wieczór autorski zapraszamy dzisiaj o 18.00 do świetlicy wiejskiej w Budziechowie.

Autorki chciały się podzielić historią swojej rodziny i miejscowości. Opowiedziały wspaniałą historię, zebraną w ciekawej publikacji.
Archiwum autorek Autorki chciały się podzielić historią swojej rodziny i miejscowości. Opowiedziały wspaniałą historię, zebraną w ciekawej publikacji.

To bardzo stara wieś. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1348 roku. Kościół został wymieniony w 1346 r. Obecny, zabytkowy kościół barokowy został zbudowany w 1768 r. przez mistrza z Lubska Christiana Krumpleta.

Autor: Mateusz Kasowski

Mateusz Kasowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.