Przed nami roszady w KGHM...

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polskapresse
ECH

Przed nami roszady w KGHM...

ECH

Jedyną sprawą, jaką zajmą się akcjonariusze 18 stycznia, będą zmiany w radzie nadzorczej miedziowego holdingu. Tak przynajmniej wynika z przygotowanych projektów uchwał.

Obecnie rada nadzorcza KGHM składa się z dziewięciu osób. O swoje stanowiska raczej mogą być spokojni Leszek Hajdacki, Józef Czyczerski i Bogusław Szarek wybrani do rady przez załogę. Najprawdopodobniej zmiany dotyczyć będą przedstawicieli Skarbu Państwa - Marcina Morynia i Barbary Weterleckiej-Kwater.

Nikt nie ma również wątpliwości, że za zmianami w radzie nadzorczej pójdą kolejne – między innymi zmiany w zarządzie miedziowego potentata. Możliwe, że niebawem poznamy też nazwisko nowego prezesa KGHM. Kto zastąpi na tym stanowisku Herberta Wirtha? Od momentu wyborów parlamentarnych wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość w kuluarach sejmowych powtarza się jedno nazwisko, Krzysztofa Skóry.

Choć to nadal są niepotwierdzone oficjalnie informacje, K. Skóra jest najpoważniejszym kandydatem na to stanowisko. Zna bradzo dobrze KGHM, ponieważ kierował już tą spółką w latach 2006-2008, kiedy rządził PiS. No i cieszy się on również dużym poparciem Adama Lipińskiego, jednego z czołowych polityków partii rządzącej. Jest aktywnym działaczem PiS, a obecnie pełni mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego.

ECH

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.