Filip Bares

Przed nami transmisje niemal non stop

Filip Bares

Szykuje się rekordowe liczba transmisji olimpijskich w Telewizji Polskiej. To ponad 800 godzin.

- Telewizja Polska będzie zawsze na miejscu, gdy biało-czerwoni będą zdobywać medale igrzysk olimpijskich. Dodatkowo jestem w stanie zagwarantować dwie rzeczy: złoty medal naszej wspaniałej Anity Włodarczyk i co najmniej trzy krążki z tego samego kruszcu innych polskich sportowców. W innym przypadku jestem gotowy wrócić z Brazylii na piechotę - zapowiedział uśmiechnięty dyrektor sportu w TVP, także szef ekipy podczas rozpoczynających się w piątek, 5 sierpnia igrzysk olimpijskich, Włodzimierz Szaranowicz.

Telewizja Polska po raz kolejny będzie transmitować najważniejsze sportowe wydarzenie na świecie. Od lat 60. XX wieku TVP zajmuje się relacjonowaniem igrzysk zarówno letnich, jak i zimowych. W przypadku imprezy w Rio będzie jedyną stacją w naszym kraju, która ją pokaże. Na kibiców czeka ponad 800 godzin relacji z Brazylii - to więcej niż kiedykolwiek. Codziennie w czasie trwania igrzysk (od 5 do 21 sierpnia) zmagania sportowe będziemy mogli oglądać od godziny 13.15 do 6.00 nad ranem.

Ponadto Telewizja Polska zapewni swoim widzom programy prezentujące igrzyska w skrócie oraz materiały informacyjne. Znajdą się w nich głównie wydarzenia z minionej nocy. Codziennie od godz. 8.30 telewidzowie TVP 1 będą mogli oglądać program „Halo, tu Rio”. To format, który został zapoczątkowany przy okazji igrzysk w Londynie w 2012 r. („Halo, tu Londyn”), a następnie kontynuowany przy okazji zimowych igrzysk w Soczi w 2014 r. Następnie do godziny 11.50 Telewizja Polska zapewni nam blok powtórkowy z poprzedniej nocy.

TVP 1 będzie pokazywała igrzyska w godzinach 17.25-19.20 i 22.30-6.00, natomiast TVP 2 - od 13.15 do 18.00 oraz od 20.00 do 5.00. Z kolei TVP Sport będzie kanałem poświęconym tylko igrzyskom- od 7.00 do 6.00 rano następnego dnia jedynie z godzinną przerwą. Ponadto telewizja publiczna pokaże ponad 2.000 godzin imprezy w internecie na stronie www.sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream.

- Telewizja Polska zawsze marzyła o zakupie studia na arenie olimpijskiej. Niestety, koszty takiej inwestycji są zbyt wysokie. W Rio będziemy mieli tzw. announcing booth, czyli loże telewizyjne dla komentatorów. Taki luksus mamy na arenach piłkarzy ręcznych i siatkarzy. Rezerwacje musieliśmy zrobić już dwa lata temu, nie wiedząc, czy nasze drużyny się zakwalifikują. Podjęliśmy jednak takie ryzyko i się opłaciło - zdradził Szaranowicz.

Telewizja Polska zawsze marzyła o zakupie studia na arenie olimpijskiej

Jedynym problemem dla polskich kibiców może być finał tych dwóch konkurencji. W przypadku awansu obu drużyn do finału telewidzowie będą zmuszeni do ciągłego zmieniania kanałów. Powodem tego jest czas rozpoczęcia meczów: dla siatkarzy byłaby to godzina 18.15, dla piłkarzy ręcznych 19.00.

Telewizja Polska wysyła do Rio 45 dziennikarzy, a około 150 będzie pracowało w kraju. Warto dodać, że we wrześniu TVP pierwszy raz w historii będzie transmitować paraolimpiadę.

Autor: Filip Bares

Szanse medalowe polaków w TVP

Plus od 7 do 21 sierpnia transmisje z turniejów polskich siatkarzy i piłkarzy ręcznych.

Filip Bares

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.